خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

شورای امنیت ملی هیاتی را به‌منظور ” حل مشکل” میان پولیس و اعضای مجلس توظیف کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۲۲ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

به دنبال تنش پیش آمده میان اعضای مجلس نمایندگان کشور و پولیس کابل، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور با سرپرست وزارت امور داخله و دو مجلس دیدار کرد.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه ای گفته است که این شورا هیاتی را تعیین کرده است تا با هیات اداری مجلس نمایندگان برای ” حل مشکل” پیش آمده میان مجلس و اعضای مجلس کار کند.

آقای محب در این دیدار به تطبیق قانون از سوی پولیس تاکید کرده اما گفته که پولیس حین انجام وظیفه حق توهین به هیچ کسی را ندارد.

محب افزوده: ” هیچ کس حق ندارد کسی را توهین نماید؛ اما پولیس مکلفیت دارد تا قانون را بالای همه یکسان تطبیق کنند.”

آقای محب در این دیدار از وزیر امور داخله و معین ارشد امنیتی نیز خواسته است تا منسوبین امنیتی را متوجه سازند که اگر مشکلی در جریان وظیفه بروز می‌نماید، از نرمش کار گرفته و با مردم رفتار خوب نمایند.

به گفته محب، اعضای پارلمان نمایندگان مردم و قانون سازان هستند و همه برای شان احترام می‌گذارند، از همین روز اعضای مجلس از همه بیشتر و خوبتر ارزش قانون را می دانند و در عملی نمودن آن کمک و همکاری نمایند.

در خبرنامه آمده است که اعضای مجلس در این دیدار در کنار مشکل به میان آمده به بعضی از موضوعات دیگر که در بخش امنیتی و اجرااتی وجود دارد نیز اشاره کردند.

این در حالی است که سه روز قبل، میان نریندر سینگ خالصه و مرسم سلیمان خیل، دو عضو مجلس نمایندگان و ماموران پوپلیس در یک ایست بازرسی در حوزه نهم امنیتی شهر کابل تنش رخ داد.

این دو عضو مجلس نمایندگان مدعی اند که ماموران پولیس حین بازرسی به آنان توهین کرده و محافظان شان را خلع سلاح کرده اند.

وزارت داخله اما گفته است: “تنفیذ قانون و حفظ امنیت و نظم عامه وظیفه‌ی اصلی پولیس است. قضیه‌ای که جمعه‌شب بین پولیس و وکلای پارلمان اتفاق افتاد، به‌طور جدی و عادلانه بررسی می‌شود.”

از سویی هم این موضوع سبب شد که مجلس نمایندگان جمعه شب (۱۹ میزان) نشست اضطراری برگزار و مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله را احضار کند.

به تازگی وزارت امور داخله به تمام نیروهای پولیس دستور داده که سلاح‌های غیرقانونی و موترهای فاقد اسناد را جمع آوری کنند و با افراد مسلح غیرمسئول برخورد قانونی کنند.

این وزارت امروز اعلام کرد که تاکنون حدود ۱۰۰ عراده موتر از وجود شیشه های سیاه پاکسازی شده است. بیشتر موترهای مربوط به اعضای شورای ملی و مقامات حکومتی دارای شیشه های سیاه اند.

برخورد اعضای مجلس نمایندگان باعث واکنش گسترده در شبکه های اجتماعی شده است. شماری زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی از نیروهای پولیس حمایت کردند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

شورای امنیت: طالبان تصمیم بگیرند که بخشی از مشکل باقی میمانند یا بخشی از راه حل میشوند

حوت ۲۴, ۱۳۹۸

محب: قربانی نیروهای امنیتی در میدان های نبرد، نقش به سزای در رسیدن به صلح دارد

حوت ۹, ۱۳۹۸

محب: “افغانستان با کشور های همسایه روابط مستقل دارد”

دلو ۱۳, ۱۳۹۸

محب: بندر حیرتان از اهمیت فوق العاده برای افغانستان برخوردار است

دلو ۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks