خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

شورای امنیت ملی حمله انفجاری بر مسجدی در شهر کویته پاکستان را محکوم کرد

در تاریخ:
شنبه ۲۶ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

شورای امنیت ملی کشور حمله انفجاری بر نماز گزاران حین ادای نماز جمعه در مسجدی در شهر کویته پاکستان را محکوم کرد. در این انفجار برادر رهبر گروه طالبان نیز کشته شده است.

دیروز جمعه (۲۵ اسد) انفجاری در مسجد “حاج محمد حسنی” در شهرک کچلاغ واقع در حومه‌ی شمالی کویته هنگام ادای نماز جمعه رخ داد.

به گزارش رسانه های پاکستانی در این رویداد، به شمول حافظ احمدالله، برادر ملا هبت‌الله رهبر گروه طالبان، چهار نفر کشته شدند و ۲۲ نمازگزار دیگر هم زخمی شدند.

با این حال دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی کشور با نشر اعلامیه‌ای گفته است: ” ما در حالی‌که از سالیان متمادی بدین‌سو از این‌گونه حملات رنج برده و صدها شهروند معصوم خویش را در آن از دست داده ایم، این حمله را نکوهش نموده و انفجارات در مساجد را خلاف اسلام و شریعت می‌دانیم.”

در اعلامیه آمده اشت که که حکومت افغانستان همیشه بر این باور بوده که تروریزم در هر کجا به هر نوع آن باید محکوم شده و در مقابل آن مبارزه صورت گیرد.

شورای امنیت ملی تاکید کرده که تروریزم پدیده کشنده و بر ضد ملت‌ها است که همه باید در مقابل آن مشترکاً ایستادگی نموده و آن را به قاطعیت رد کند.

گفته شده مردم افغانستان قربانی خط اول این پدیده شوم است و درد آنانی را که در این جریان متضرر می‌گردند به خوبی حس می کند، از همین‌رو هر نوع عمل تروریستی را، چه در داخل و چه در خارج کشور باشد محکوم نموده با آن مخالف می‌باشند.

گروه انشعابی طالبان به رهبری ملا محمدرسول آخوند، مسؤولیت ترور برادر ملا هبت‌الله، رهبر گروه طالبان را به عهده گرفته است.

این گروه ادعا کرده است که این حمله “انتقام‌جویانه” توسط یک فرد انتحاری انجام شده که در آن برادر ملا هبت‌الله و شماری دیگر کشته شده‌اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

۱۷ جنگجوی طالب در تخار کشته شدند

جدی ۱۰, ۱۳۹۸

امریکا ۴ هزار سرباز اش را از افغانستان خارج می‌کند

قوس ۲۴, ۱۳۹۸

دیدار محب با سفیر غیرنظامی ناتو در کابل؛ آغاز مذاکرات میان افغان‌ها نیاز اساسی صلح است

عقرب ۲۷, ۱۳۹۸

طالبان یک استاد دانشگاه کابل را در مسیر شاهراه بغلان- قندوز تیرباران کرد

عقرب ۱۵, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks