خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
گزارش

شهروندان پروان: خط دوم شاهراه کابل – پروان غیرمعیاری ساخته شده و سرمایه ملی به هدر رفته است

در تاریخ:
چهارشنبه ۵ جوزا ۱۴۰۰
گزارش توسط:
محمد نصیر وحدت- کابل
اشتراک گذاری:

در حالی که  کار در خط دوم شاهراه کابل ـ پروان جریان دارد و هنوز این سرک به گونه کامل ساخته نشده است، تعدادی از باشندگان این ولایت شکایت دارند که در ساخت این سرک از مواد بی کیفیت استفاده شده و چندین نقطه این سرک تخریب شده است.

باشندگان پروان می گویند که « کیفیت خط دوم شاهراه کابل- پروان از دو سرکه بگرام تا جبل السراج واقعاً پاین و خلاف استندرد های سرک سازی است. مثلا در بسیار از نقاط این شاهراه منفذ گذاشته اند، سرک منفذ دار زود از بین می‌رود با باران و جمع شدن آب و یا هوای سرد مانند امروز نیاز به پینه ویا ترمیم مجدد پیدا میکند، همچنان شرکت پیمانکار در وسط زمستان و‌ در سردی هوای قیر سرک را انداخت، بدون توجه به ملاحظات و‌‌ استندردهای سرک سازی کار خود را پیش بردند.»

این باشندگان تاکید می کنند که «حالی یک تعداد از انجینران و مسوولان شرکت پیمانکار می گویند ما قیریزی کردیم که نواقص شاهراه را پیدا کنیم، تصمیم داریم استر دوم سرک را بیندازیم، پس با این زیر ساخت ویا استر که انداخته اید هر قدر قیر بریزد نشست می میکند و ترک بر می دارد. بناً این کار از بیخ و ریشه اشتباه و بدون استندرد است، خواست ما از وزارت فواید عامه، جامعه مدنی پروان _کابل و رسانه ها این است که در مورد آگاهی بدهند و نگذارند شاهراه ناقص مانند بیست سال گذشته تحویل مردم  داده شود.»

این در حالی است که وزارت فواید عامه کشور می گوید که نواقص و مشکلاتی در ساخت این سرک وجود دارد و شرکت قراداد کننده مکلف است که این مشکلات را مرفوع کند.

محمد اشرف حق شناس، معاون سخنگوی وزارت فواید عامه به بخدی گفت که پروژهای وزارت فواید عامه در نقاط مختلف کشور در جریان است و تا زمانی که مشکلات و نواقص یک پروژه برطرف نشده است، این وزارت پروژه را تحویل نمی گیرد.

به گفته آقای حق شناس «هرگاهی که یک شرکت قراردادی در ساخت یک پروژ سهل انگاری می کند و پروژه را در میعاد تعیین شده تحویل نمی دهد مطابق قانون برخورد می شود.»

گفتنی است که آقای حق شناس تاکید کرد که تیم های مراقبتی و نظارتی وزارت فواید عامه در ساحه حضور دارند و از کیفیت کار و مواد استفاده شده نظارت می کنند، تا این پروژه به گونه اساسی تطبیق شود.

خبرگزاری بخدی با تماس های مکرر تلاش کرد تا نظر شهرداری پروان را در این رابطه جویا شود، اما خواجه صدیق صدیقی، شهردار پروان حاضر به جواب نشد.

غلام  محمد غیاثی غبار، رییس شهرسازی در صحبت با بخدی گفت که « به دلیل اینکه این جاده یک جاده ارتباطی است و در درون شهر نیست ریاست شهرسازی نمی تواند از این سرک نظارت کند.»

به گفته آقای غیاثی، وزارت فوایدعامه به سایر نهادهای (ریاست فواید عامه پروان، ریاست شهرسازی و شهرداری پروان) اجازه نظارت از این پروژه را نداده است، تاکید می کند که این پروژه تنها از سوی وزارت فواید عامه بررسی می شود.

وزارت فواید عامه از خط دوم شاهراه کابل – پروان به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های این وزارت یاد کرده است.

خط اول این سرک که از ساحه قلعه مرادبیگ آغاز شده و تا دو راهی بگرام ادامه دارد در سال های گذشته از سوی وزارت فواید عامه ساخته شده است.

معاون سخنگوی وزارت فواید عامه می گوید که خط دوم این سرک با شرکت (هریرود) قرارداد شده و ارزش این قرارداد بیش از یک میلیارد افغانی می باشد.

شاهراه کابل – پروان یکی از پر رفت و آمد ترین جاده های کشور به شمار می رود، این شاهراه شمال کشور را با پایتخت وصل می کند.

قابل یاد آوری است که خط دوم شاهراه کابل پروان ۲۶ کیلومتر طول دارد و از دو راهی بگرام آغاز شده و تا جبل السراج ادامه دارد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

دعوا بر سر زمین در پروان سه کشته برجای گذاشت

16 ساعت قبل

آمر تروریزم حوزه دوم امنیتی کاپیسا کشته شد

20 ساعت قبل

مردم پروان بر ضد طالبان بسیج شدند

21 ساعت قبل

۲ نیروی امنیتی در حمله طالبان در پروان کشته شدند

جوزا ۲۹, ۱۴۰۰

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل