خبرگزاری بخدی

منو
صلح

شاهین: هنوز درباره آتش بس توافقی صورت نگرفته است

در تاریخ:
دوشنبه ۹ جدی ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

در حالی که شماری از رسانه‌های خارجی از توافق شورای رهبری گروه طالبان روی اعلام آتش‌بس موقت با حکومت افغانستان خبر داده‌اند، اکنون سخن‌گوی دفتر سیاسی این گروه در قطر می‌گوید که مشوره‌ها در این زمینه تا کنون نهایی نشده است.

سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز (دوشنبه، ۹ جدی) به رسانه ها گفته  که مشوره‌‌ی هیأت طالبان با رهبری این گروه در مورد آتش‌بس نهایی نشده است.

آقای شاهین همچنان گفت در صورتی که تصمیمی بر اعلام آتش‌بس گرفته شود، همگانی می‌شود. او گزارش‌ها در مورد احتمال اعلام آتش‌بس موقت را در شرایط حاضر رد کرد.

این در حالی است که اخیرا رسانه‌های خارجی گزارش کرده‌اند که شورای رهبری گروه طالبان در شهر کویته پاکستان در مورد اعلام آتش‌بس موقت با حکومت افغانستان توافق کرده است.

روزنامه وال‌استریت ژورنال دو روز پیش در گزارشی گفته است که شورای رهبری گروه طالبان توافق کرده است که با حکومت افغانستان برای یک هفته آتش‌بس اعلام کند.

خبرگزاری اسوشیِتد پرس نیز روز گذشته به نقل از منابعی از گروه طالبان گزارش کرده است که این گروه به یک آتش‌بس موقت در سراسر افغانستان توافق کرده است.

براساس این گزارش، هرچند مدت این آتش‌بس تا کنون مشخص نشده، اما گفته شده است که احتمال دارد طالبان برای ده روز با حکومت افغانستان آتش‌بس اعلام کنند.

اسوشیِتد پرس گفته است که آتش‌بس موقت در مذاکرات اخیر امریکا و طالبان در قطر از سوی زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان پیشنهاد شده است.

به نقل از این گزارش، هیأت مذاکره‌کننده‌ی طالبان پیش از توافق در مورد آتش‌بس موقت، برای مشوره با شورای رهبری این گروه به پاکستان رفت. این هیأت پس از یک هفته، اواخر هفته‌ی گذشته به قطر برگشت.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

هیات ۳ نفری گروه طالبان برای گفتگو درباره آزادی زندانیان این گروه به کابل رسیده است

حمل ۱۲, ۱۳۹۹

شورای امنیت: روند رهایی زندانیان طالب پیچیده فنی و قانونی است و تبلیغات این روند را صدمه می زند

حمل ۹, ۱۳۹۹

سفارت امریکا: آماده ایم مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان را تسهیل بخشیم

حمل ۸, ۱۳۹۹

اتحادیه اروپا: “اکنون مردم افغانستان بیش از هر زمان دیگر به آتش بس نیاز دارند”

حمل ۸, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks