خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
ویروس کرونا

وزارت صحت: واقعات مثبت کرونا با گذشته هر روز رو به کاهش است

در تاریخ:
دوشنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که رقم شفایاب‌شدگان بیماری کووید۱۹ در این کشور رو به افزایش است و تا اکنون ۶۶ درصد این بیماران دوبارۀ بهبود یافته اند.

اکمل سمسور، سخنگوی این وزارت روز دوشنبه ۲۰ جولای (۳۰ سرطان) به خبرنگاران گفت که تا اکنون ۲۳ هزار و ۶۶۳ نفر در این کشور دوبارۀ صحت‌یاب شده اند.

آقای سمسور افزود: “فیصدی شفایاب‌شدگان در چند هفته گذشته بیشتر از ۶۰ فیصد است که دیروز ما محاسبه کردیم، ۶۶ درصد افرادی که مصاب به کروناویروس شده اند دوبارۀ شفایاب شده و تقریباً ۳.۳ درصد شان فوت کرده اند.”

به گفته آقای سمسور در ۲۴ ساعت گذشته، تنها دو نفر در ولایت هرات جان باخته که با این موارد جدید، شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در افغانستان به ۱۱۸۳ مورد رسیده است.

او همچنان گفت که واقعات مثبت کروناویروس با گذشت هر روز رو به کاهش است و در یک شبانه‌روز ۴۰ واقعۀ مثبت در چهار ولایت به ثبت رسیده اند.

بر اساس معلومات وزارت صحت افغانستان تا اکنون، ۳۵ هزار و ۵۰۳ نفر در این کشور به کروناویروس متبلا شده که از این میان ۲۳هزار و ۶۶۳ تن آنان دوبارۀ صحت‌یاب شده اند.

سخنگوی وزارت صحت همچنان گفت که شمار مراجعین به شفاخانه‌ها در مرکز و ولایات رو به کاهش است؛ اما از شهروندان کشور خواست که هنوز هم کروناویروس در برخی ولایات سیر صعودی دارد و باید این ویروس را جدی بگیرند.

آقای سمسور افزود: “ارقام را که ما تحلیل و تجریه کردیم، معلوم می‌شود که در سه ولایت، فیصدی معاینات مثبت شان بسیار بالا است که این ولایت‌ها هرات، بامیان و بادغیس استند. پس به این معنی است که انتشار کروناویروس در این سه ولایت زیاد است”.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی شیوع کرد و سپس در سراسر دنیا گسترش یافت و به همه‌گیری مرگ‌بار تبدیل شد.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح دوشنبه ۲۰ جولای (۳۰ سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان بیش از ۶۰۶ هزار نفر را گرفته و بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۸ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

مرگ ۴ هزار تن در یک روز؛ هندوستان در آتش کرونا می سوزد

ثور ۱۸, ۱۴۰۰

در یک شبانه روز گذشته ۱۸۳ بیمار کرونا جان باخته اند

ثور ۱۱, ۱۴۰۰

در یک شبانه روز گذشته ۷ بیمار کرونایی در کشور جان باختند

ثور ۹, ۱۴۰۰

افزایش دوباره شیوع ویروس کرونا در کشور؛ آیا موج سوم در راه است؟

حمل ۳۱, ۱۴۰۰

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، صفت فضلی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، صبور قیومی، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل