خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

سازمان ملل: یگانه راه‌حل پایان خشونت‌ها در افغانستان گفتگوهای مستقیم دولت و طالبان است

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۰ سنبله ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

تادامیچی یاماماتو، نمایندۀ ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان می‌گوید که یگانه راه حل پایان جنگ و خشونت‌ها در افغانستان گفت‌وگوهای مستقیم میان دولت افغانستان و گروه طالبان استو

آقای یاماماتو که ناوقت دیروز (سه‌شنبه، ۱۹ سنبله) در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد به اعضای این سازمان در باره وضعیت افغانستان گزارش می‌داد، تاکید کرد که نیاز است هرچی زودتر گفتگوی مستقیم دولت افغانستان و طالبان آغاز شود.

یاماماتو افزود: ” حمله‌های اخیر در روزها و هفته‌های اخیر این را نشان داد که بحران دراز مدت افغانستان، نیاز به یک راه حل سیاسی دارد”.

او همپنان تاکید کرد که سازمان ملل متحد آماده است تا روند گفتگوهای مستقیم میان دولت افغانستان و گروه طالبان را کمک و پشتیبانی کند.

آقای یاماماتو در این نشست با اشاره به گفتگوهای امریکا با طالبان گفت با آنکه امیدواری‌ها برای تامین صلح در افغانستان در میان افغان بیشتر شده بود؛ اما این گفتگوها نگرانی‌های را نیز به همراه داشت.

او در این گزارش اش از افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستانابراز  نگرانی کرد و افزود که برای آغاز مذاکرات صلح، خشونت‌ها باید در این کشور کاهش یابد و زمینه برقراری آتش بس فراهم شود.

این در حالی است که به روز شنبه گذشته (۱۶ سنبله) دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در صفحه توییتر خود اعلام کرد که مذاکرات صلح با طالبان را متوقف و قرار ملاقات با رهبر گروه طالبان و رئیس جمهور افغانستان را لغو کرده است.

پیش از آن زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان اعلام کرده بود که در اصول توافقنامۀ صلح میان دو طرف نهایی شده و انتظار تاییدی رییس جمهور ترامپ را می‌کشد.

رئیس جمهورغنی نیز از توقف مذاکرات صلح استقبال کرد و باردیگر تاکید کرد که پس از برگزاری انتخابات از یک جایگاه قوی تر به سراغ مذاکرات صلح خواهد رفت.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

ملل متحد حمله بر گردهمایی یابود از عبدالعلی مزاری را جنایت جنگی خواند

حوت ۱۷, ۱۳۹۸

موافقت‌نامه صلح میان امریکا و طالبان در قطر امضا شد

حوت ۱۰, ۱۳۹۸

رئیس جمهورغنی جهت اشتراک در ۵۶ مین کنفرانس امنیتی مونیخ عازم آلمان شد

دلو ۲۴, ۱۳۹۸

دونالد ترامپ توافق‌نامه صلح با طالبان را به‌گونه مشروط تصویب کرده است

دلو ۲۳, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks