خبرگزاری بخدی

منو
صلح

سازمان ملل خواهان حمایت جهان ازپروسه صلح افغانستان شده است

در تاریخ:
شنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۸
گزارش توسط:
علی حسن یار -کابل
اشتراک گذاری:

دفترنمایندگی سازمان ملل متحد “یوناما” درافغانستان درصفحه توییترخود نگاشته که تدامیچی یاماماتو نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان، با نمایندگان امریکا، اروپا و ناتو در دبی دیدار کرده است.

یوناما گفته، این دیدار که روز (جمعه ۲۷ جدی) انجام شده، درآن درباره حمایت جامعه جهانی از پروسه صلح افغانستان گفتگو شده است.

درعین حال، مارکس پوتزل، نماینده‌ خاص آلمان برای افغانستان که یکی از اشتراک کننده گان این نشست بوده، دریک پیام توییتری گفته که در این نشست در مورد راه‌ های پیش‌رو برای دستیابی به صلح در افغانستان بحث وگفتگو شده است.

ازسوی هم، رونالد کوبیا، سفیر آلمان درکابل نیز که یکی از شرکت‌کنندگان این نشست بوده، در صفحه توییترخود نوشته که در این نشست درباره آتش ‌بس، کاهش خشونت، مذاکرات بین‌الافغانی، تضمین‌ها و تعهدات آینده، همه‌شمول بودن روند صلح و بُعد منطقه‌ای این روند گفتگو شده است.

درنشست دبی زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه‌ ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان، رونالد کوبیا، سفیر آلمان در کابل، مارکس پوتزل، نماینده‌ ویژه‌ آلمان برای افغانستان، تدامیچی یاماموتو، نماینده‌ ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان و نیکلاس کی، نماینده ملکی ناتو درافغانستان، اشتراک داشته اند.

با این حال، ارگ ریاست جمهوری گفته، هرطرحی که درآن آتش بس به حیث یک قدم اساسی مطرح شود، مورد پذیرش مردم و دولت افغانستان است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری درصفحه توییتر خود نوشته که، صلح برای دولت، مردم افغانستان و متحدین بین المللی ما اولویت اساسی است.

وی افزوده:” تامین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار و با عزت که خواست مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان است، می باشد. هر طرحی که درآن آتش بس به حیث یک قدم اساسی مطرح شود مورد پذیرش مردم ودولت قرار خواهد گرفت.”

پیش از این نیز حکومت افغانستان بارها گفته که کاهش خشونت نمی تواند به روند گفتگوهای صلح بین الافغانی کمک کند.

حکومت آتش بس سراسری را پیش شرط اساسی آغاز گفتگوهای صلح بین الافغانی دانسته و بر اعلام آتش بس، پیش از آغاز گفتگوهای صلح تاکید دارد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

سفارت امریکا: آماده ایم مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان را تسهیل بخشیم

18 ساعت قبل

اتحادیه اروپا: “اکنون مردم افغانستان بیش از هر زمان دیگر به آتش بس نیاز دارند”

18 ساعت قبل

هیات مذاکره کننده دولت با طالبان تشکیل شد

18 ساعت قبل

یاماموتو: “کابل را با آرزوی بازگشت صلح به افغانستان ترک می کنم”

حمل ۳, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks