خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

زلمی خلیل‌زاد در سفر به کابل با رییس جمهورغنی و حامد کرزی دیدار کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۲۰ جوزا ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان در ادامه هفتمین دور سفرهایش شام دیروز (یک‌شنبه) وارد کابل شد و شب گذشته با محمد اشرف‌غنی رییس جمهوری و حامدکرزی، رییس جمهور پیشین کشور دیدار و گفت‌گو کرد.

سفارت امریکا در کابل با نشر اعلامیه گفته که قرار است آقای خلیل‌زاد در بارۀ گفت‌وگوهای صلح با رهبران حکومت وحدت ملی، جامعۀ مدنی و مردم افغانستان رأی‌زنی کند.

آقای خلیل‌زاد که در هفتمین سفر منطقه‌یی و جهانی‌اش برای صلح افغانستان به سر می‌برد، پیش از این از پاکستان، آلمان و بلجیم نیز دیدار کرده‌است.

بربنیاد خبرنامۀ سفارت امریکا، روند صلح با طالبان در مرحلۀ حساسی رسیده‌است و  نیاز است در این باره با مردم افغانستان بیشتر مشوره شود.

در همین حال دفتر مطبوعاتی حامد کرزی با نشر اعلامیه گفته است که در این دیدار جان بس سفیر امریکا، جنرال سکات میلر نیز حضور داشتند و در مورد اقدامات بعدی در راستای صلح، پایان درد و رنج مردم افغانستان و رسیدن فوری به یک صلح دایمی به گونه مفصل بحث شده است.

از سویی هم آقای خلیل زاد در صفحه رسمی توییترش نوشته است که ” نشست خوبی با رییس جمهورغنی و تیم اش داشتیم. در مورد ساختن بیشتر اجماع بین المللی برای صلح کردیم. همچنین نیازهای منطقوی و معیارهای صلح از جمله جنبش مثبت اخیر در روابط افغانستان و فرصت های صلح، برای اتصال و توسعه منطقه ای فراهم می شود.”

از سویی هم گزارش هایی وجود دارد که خلیل‌زاد در دیدار با حامد کرزی و رییس جمهورغنی در مورد نقش آلمان در پروسه‌ی صلح افغانستان صحبت کرده است.

پیشتر آقای خلیل‎‌زاد به آلمان رفته بود و با نمایندگان کشورهای اروپایی در رابطه به صلح افغانستان و اقدامات بعدی در این زمینه، گفت‌وگو کرده است.

به نظر می‌رسد در نشستی که به ‌زودی آلمان میزبانی می‌کند، روی طرح نظام جدید سیاسی که طالبان نقش پررنگ خواهد داشت، بحث می‌شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

خلیل زاد در دیدار با ملابرادر خواهان شروع هرچه زودتر گفتگوهای بین الافغانی شده است

ثور ۱۹, ۱۳۹۹

خلیلزاد: ماه رمضان فرصتی است تا رهبران افغان منافع افغانستان را به منافع خود ارجحیت دهند

ثور ۷, ۱۳۹۹

خلیلزاد: جامعه جهانی و امریکا از رهبران افغان می خواهند که کشور و مردم شان را در اولویت قرار دهند

ثور ۶, ۱۳۹۹

خلیل زاد و اسکات میلر به پاکستان سفر کردند

حمل ۲۶, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks