خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

رییس جمهور دستور بررسی لت و کوب سرپرست وزارت حج و اوقاف ار سوی مولوی تره خیل را صادر کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۱۸ سنبله ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

رییس جمهور غنی به دادستانی کل دستور داده است تا موضوع لت و کوب عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت حج و اوقاف را بررسی کند.

در این مکتوب از وزارت داخله نیز خواسته شده است تا در مدت یک هفته ضمن رسیدگی به ادعاهای آقای منیب، حوزه مربوطه پولیس را مورد بررسی همه‌جانبه قرارداده و درصورت اثبات ادعاهای موجود در تغییر و جابجایی کادری و مسلکی این حوزه اقدام کند.

ارگ ریاست‌جمهوری در اعلامیه‌ای شام امروز (یک‌شنبه، ۱۷ سنبله) گفته است که آقای منیب در دیداری به رییس‌جمهور از مورد حمله و اهانت قرارگرفتن خودش توسط ملا تره‌خیل و برادرانش در ارگ ریاست‌جمهوری گزارش داده و به‌صورت رسمی خواهان پیگیری این رویداد شده است.

در این اعلامیه آمده است که درخواست سرپرست وزارت حج و اوقاف طی یک مکتوب از طریق ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری به دادستانی کل ارجاع داده شده و در آن آمده است که این اداره به صراحت ماده ۱۳۴ قانون اساسی اجراآت خویش را در این زمینه عملی سازد.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف روز جمعه (۱۵ سنبله) اعلام کرد که مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ ریاست‌جمهوری، از سوی شش زورمند مورد تحقیر، توهین و برخورد فزیکی قرار گرفته است.

این وزارت گفته بود که ملا تره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، شاه وزیر و حاجی خان تره‌خیل، دو عضو کنونی مجلس نمایندگان، دادالله برادر ملا تره‌خیل و دو عضو دیگر خانواده‌ی آنان در نخست آقای منیب را توهین و سپس با او برخورد فزیکی کرده‌اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks