خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

رییس جمهورغنی و وزیر امور خارجه فردا به امریکا می روند

در تاریخ:
شنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

وزارت امور خارجه کشور اعلام کرد که قرار است فردا یکشنبه محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در راس یک هیئت بلند پایه مقام های دولت افغانستان عازم نیویارک پایتخت ایالات متحده امریکا شود.

رییس جمهورغنی جهت اشتراک در هفتاد و دومین نشست سالانه مجموع عمومی سازمان ملل متحد کابل را به مقصد نیویارک ترک خواهد کرد.

وزارت امور خارجه با نشر خبرنامه ای گفته است که در این سفر رییس جمهورغنی را، صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت امور خارجۀ و یک هیئت بلند رتبۀ دولتی همراهی خواهند کرد.

در خبرنامه آمده است که در جریان این سفر، ضمن سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قرار است آقای غنی و آقای ربانی با سران و وزیران خارجۀ دیگر کشورها نیز دیدار کنند.

هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز سه شنبه هفته گذشته با سخنرانی افتتاحیه رئیس مجمع و دبیر کل سازمان ملل در نیویورک آغاز شد.

آنتونیو گوتِرِش ، دبیر کل سازمان ملل در سخنرانی خود گسترش سلاح‌های هسته‌ای ، تروریسم جهانی و تغییرات جوی را از جمله چالش‌هایی خواند که جامعه جهانی با آنها روبروست .

بسیاری از رهبران ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل از جمله روسای جمهور آمریکا ، روسیه ، چین ، فرانسه و ترکیه در این نشست سالانه شرکت می کنند.

سخنرانی‌های رهبران کشورهای عضو از دوشنبه آینده ( دو روز بعد) آغاز خواهد شد. در حاشیه مجمع عمومی ده‌ها دیدار و جلسات دو جانبه و چند جانبه بین رهبران کشورهای مختلف برگزار می شود.

یکی از دستورکارهای امسال بحث درباره اصلاحات ساختاری در سازمان ملل است که به ابتکار آمریکا نشستی در این مورد برگزار خواهد شد.

سال گذشته سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری کشور به نمایندگی از دولت افغانستان در نشست سالانه مجموع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کرده بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

غنی: وزارت تحصیلات عالی باید به گونه‌ی اساسی اصلاح شود

جدی ۲۸, ۱۳۹۶

غنی به طالبان: در مذاکرات صلح بین‌الافغانی جامعه‌ی جهانی را تضمین می‌کنیم

جدی ۲۷, ۱۳۹۶

هشدار غنی به وکیلان؛ ملاقات‌های تان در وزارت‌ها منبعد ثبت و نشر می‌شود

جدی ۱۹, ۱۳۹۶

غنی: افغانستان را در بخش صنعت از کشور واردکننده به صادرکننده تبدیل می‌کنیم

جدی ۱۶, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks