خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

رییس جمهورغنی برای بازدید از سیل زدگان و افتتاح چند پروژه به فاریاب رفت

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۲ حمل ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور برای ملاقات با آسیب دیدگان سیلاب اخیر در فاریاب و بازدید با اقشار مختلف مردم صبح امروز (پنج‌شنبه) به این ولایت سفر کرد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته که گذاشتن سنگ تهداب مجتمع فرهنگی میمنه گی، سنگ تهداب شبکه آب‌رسانی، افتتاح شفاخانه نسایی ولادی و گذاشتن سنگ تهداب مسجد جامع ابوحنیفه از دیگر برنامه های امروز رییس جمهورغنی است.

گفته شده که این هفتادمین سفر ولایتی رییس جمهورغنی در دوران حکومت وحدت ملی است، پیش از این آقای غنی ۶۹ بار به ولایت‌های مختلف کشور برای بازدید از مردم و افتتاح پروژه ها سفر کرده بود.

این در حالیست که در دو هفته اخیر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در بخش‌هایی از ولایت‌های فاریاب، بادغیس و هرات باعث کشته و زخمی شده شماری از مردم شده و نیز خسارات مالی زیادی به مردم این ولایات وارد کرده است.

در همین حال در خبرنامه آمده است که رییس جمهورغنی تا اکنون  ٧٠ سفر ولایتی و ٧۴ سفر خارجی داشته و نیز در این مدت ٣۶ بار به قول اردوها کشور رفته است.

به نقل از خبرنامه، این سفرها سبب شده است تا مشکلات، پیشرفت‌ها، چالش‌ها، و ظرفیت‌های ولایت‌ها تشخیص و برای بهبود آن اقدامات صورت گیرد.

گفته شده فقر و محرومیت از مشکلات و تامین عدالت از خواست های اساسی باشندگان ولایت های کشور از رییس جمهور در این دوران بوده است.

به نقل از خبرنامه، رییس جمهور برای ده ولایتی که در محرومیت بیشتری قرار دارند برنامه‌های خاص در نظر دارد و نیز با شناسایی ظرفیت‌های هر ولایت فرصت را برای انکشاف آن فراهم می‌کند.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان امور و کاربران شبکه‌های اجتماعی سفرهای ولایتی رییس جمهورغنی را نمایشی و از بهر کمپاین انتخابات پیشرو می‌دانند.

پیش از این رییس جمهور چندین بار به ولایت های بامیان و بلخ برای افتتاح میدان هوایی و چندین پروژه دیگر سفر کرده بود که به گفته مقامات محلی این پروژه ها قبل از آن افتتاح شده بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

غنی در دیدار با نماینده ویژه ایران برای افغانستان بر گسترش روابط تاکید کرد

دلو ۱۳, ۱۳۹۸

غنی: سطح هماهنگی نیروهای امنیتی افزایش یافته است

جدی ۵, ۱۳۹۸

قوماندان قطعه خاص پولیس فاریاب در کمین طالبان در بلخ کشته شد

قوس ۱۷, ۱۳۹۸

ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی المار فاریاب کشته شد

قوس ۴, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks