خبرگزاری بخدی

منو
اخبار خارجی

رهبر کوریای شمالی: برای دست‌یابی به قدرت واقعی امریکا تلاش می کنیم

در تاریخ:
شنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی گفته است که کشورش برای دست‌یابی به قدرت واقعی امریکا تلاش می کند و هدف اصلی کوریای شمالی دستیابی به توازن قوا با امریکا است.

رهبر جوان کوریای شمالی همچنان اعلام کرده است که با وجود تحریم های سختی که بر کشورش وضع شده بود، پیونگ یانگ توانسته به اهداف برنامه هسته ای اش بسیار نزدیک شود.

او تاکید کرده است که اگر کوریای شمالی به توازن قوای واقعی با امریکا دست پیدا کند دیگر رهبران امریکا نمی توانند که از به کار گیری گزینه نظامی حرف بزنند.

این سخنان را تلویزیون رسمی کوریای شمالی به نقل از کیم جونگ اون و تنها ساعاتی پس از جدیدترین پرتاب موشکی این کشور پخش کرده است.

خبرگزاری ک.سی.ان.ای. کوریای شمالی صبح شنبه (۱۶ سپتامبر) به نقل از رهبر این کشور گفت: “ما باید به طور واضح به ابرقدرت‌های خودپرست نشان می دادیم که چه طور به رغم تحریم‌های بی‌انتهای آنها توانسته‌ایم به قدرت اتمی مورد هدف‌ خود دست پیدا کنیم.”

رهبر کوریای شمالی همچنین گفته: “هدف ما این بود که در پی دستیابی به توازن واقعی قوا با آمریکا، باعث شویم حاکمان ایالات متحده حتی جرات نکنند از حمله نظامی به کره‌شمالی صحبت کنند.”

سخنان رهبر کوریای ‌شمالی پس از آن منتشر شد که شورای امنیت سازمان ملل متحد، عصر جمعه (۲۴سنبله) باز هم به اتفاق آرا ادامه آزمایش‌های موشکی کوریای ‌شمالی را محکوم کرد اما تحریم تازه‌ای علیه پیونگ یانگ تصویب نکرد.

در همین حال، تازه‌ترین آزمایش موشکی کوریای ‌شمالی که صبح امروز به وقت محلی صورت گرفت با واکنش‌های متفاوتی از سوی قدرت‌های بزرگ جهان روبرو شده است.

این در حالی است که تا همین چند روز پیش این کشو‌‌رها در قبال اعمال تحریم‌های تازه سازمان ملل علیه این کشور موضع واحدی داشتند.

امریکا گفته که مسئولیت پاسخگویی به این آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ برعهده چین و روسیه است.از چین به عنوان متحد اصلی کره شمالی نام برده می‌شود و روسیه هم روابط و توافقاتی با این کشور دارد.

اما چین در واکنش گفته که امریکا از مسئولیت خود در قبال این مسئله شانه خالی می‌کند. روسیه هم رویکرد “خصمانه” آمریکا را در این مورد محکوم کرده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

آمریکا برای مذاکره با کوریای شمالی اعلام آمادگی کرد

میزان ۲۳, ۱۳۹۶

کوریایی شمال در برابر رزمایش دریایی آمریکا و کوریای جنوبی، آزمایش موشکی تازه انجام می‌دهد

میزان ۲۲, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks