خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

ده ها مسافر در دره قیاق ولایت غزنی در محاصر طالبان؛ ۴ مسافر کشته و ۸ تن زخمی شدند

در تاریخ:
سه شنبه ۹ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
احمدظاهر قادری- کابل
اشتراک گذاری:

مسئولان محلی ولایت غزنی در جنوب شرق کشور می‌گویند که ده‌ها مسافر از ولسوالی‌های مالستان، جاغوری و ناهور که به سوی شهر غزنی و برعکس آن در حرکت بودند، از صبح امروز تاکنون در دره قیاق در محاصره طالبان قرار دارند.

در میان مسافران گیر مانده زنان، مردان و کودکان شامل اند که از صبح امروز تاکنون زیر رگ‌بار افراد طالبان قرار دارند.

محمد یاسین جویا، ولسوال جغتو ولایت غزنی به خبرگزاری بخدی گفت: ” از حوالی ساعت ۱ چاشت امروز در ساحه زیارت امام رضا در دره قیاق به تعداد ده‌ها مسافر که به سوی شهر غزنی و بعکس در حرکت بودند، هدف تیر اندازی و محاصره افراد طالبان قرار گرفته اند.”

آقای جویا گفت که در نتیجه تیراندازی افراد طالبان بر مسافران تاکنون ۳ مسافر کشته و ۸ تن دیگر زخمی شده اند. به گفته او، در میان افراد کشته و زخمی شده مردان و کودکان شامل اند.

جویا افزود که این مسافران از صبح امروز( سه‌شنبه، ۹ میزان) زمانی که از ولسوالی های جاغوری، مالستان و ناهور می‌خواستند از مسیر شاهراه نمبر ۲ از دره قیاق ولسوالی جغتو به سوی شهر غزنی و نیز مسافران از شهر غزنی به سوی این ولسوالی ها بروند، در ساحه دره قیاق از سوی افراد طالبان محاصره شده اند.

به گفته او، افراد طالبان مسافران را در محاصره قرار داده و از استقامت های مختلف برآنان تیراندازی می‌کنند.

در همین حال نصیر احمد فقیری، رئیس شورای ولایتی غزنی نیز به خبرگزاری بخدی گفت: ” براساس گزارش هایی که به ما رسیده ده ها مسافر در دره قیاق از سوی طالبان محاصره شده اند که در نتیجه تیراندازی طالبان تاکنون ۴ نفر کشته و ۶  نفر زخمی شدند.”

آقای جویا و آقای فقیری گفتند که از قوماندانی امنیه غزنی و قول اردوی ارتش درخواست کمک کرده اند اما تاکنون هیچ اقدامی دیده نشده است.

با این حال ولسوال جغتو می‌گوید که این مسیر هفته گذشته از وجود طالبان پاکسازی شده است و نظامیان کشور به شمول نیروهای ارتش و پولیس در این مسیر حضور دارد، اما طالبان

آقای جویا گفت که قرار بود در این مسیر پوسته های امنیتی ایجاد شده و نیروهای بیشتر اعزام شود اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

در همین حال روح الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی و نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله کشور در تماس به خبرگزاری بخدی گفتند که به قوماندانی امنیه غزنی و قول اردوی تندر هدایت فوری داده می‌شود تا عملیاتی برای نجات مسافران راه اندازی کنند.

دره قیاق یا شاهراه نمبر ۲ در مربوطات ولسوالی جغتو ولایت غزنی موقعیت دارد که ۵ ولسوالی شامل جاغوری، مالستان، ناهور، اجرستان و رشیدان را به مرکز غزنی وصل می‌سازد.

به گفته مسئولان محلی، افراد طالبان در مربوطات ولسوالی خوگیانی که هم مرز با جغتو است به گونه گسترده حضور دارند و از طریق کوه‌ها بالای دره قیاق حاکم استند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

حمله گروه طالبان بر غزنی دفع شد

1 ساعت قبل

قوماندان امنیه ولسوالی ده یک غزنی در انفجار ماین کشته شد

22 ساعت قبل

کلیمزی: اوضاع امنیتی غزنی تحت کنترول است

سرطان ۱۰, ۱۳۹۹

افسر امنیت ملی در ولایت غزنی کشته شد

سرطان ۴, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان