خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی اظهارات امرالله صالح را “شرم‌آور و تاسف بار” خواند

در تاریخ:
دوشنبه ۴ قوس ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله در واکنش به اظهارات امرالله صالح، معاون اول دسته انتخاباتی دولت ساز به رهبری اشرف‌غنی گفته است که اظهارات آقای صالح ” به معنای واقعی کلمه شرم‌آور و تاسف‌بار” است.

دسته انتخاباتی آقای عبدالله با نشر اعلامیه ای گفته است” آنچه بر زبان امرالله صالح جاری شده است، نخست نیت ناپاک رهبری آن تیم را در قبال قوم شریف هزاره روشن می‌سازد، ‌و دوم اینکه با هدف نفاق افگنی مطرح گردیده است.”

این در حالی است که روز گذشته امرالله صالح در صفحه رسمی فیسبوکش نوشت که” یکی از اعضای هسته بحران تیم ثبات و همگرایی می پرسد که شاید قوم‌های هزاره کمتر اشتراک کنند. سرهسته جواب میدهد که اشتراک کنند یا نکنند حرف جداست، اما حق هزاره به اندازه بینی اش است.”

صالح در ادامه نوشته: ” وقتی خدا بینی تقسیم می‌کرد نوبت هزاره که رسید برایش بینی کوچک داد و گفت که دلت میگری یا که بی بینی می باشی.”

امرالله صالح ظاهرا گفته است که این سخنان در یکی از نشست های تیم ثبات و همگرایی که به هدف راه اندازی تظاهرات برگزار شده بود، گفته شده است.

هرچند آقای صالح گفته در صورتی که دادستانی و یا دادگاه کشور بخواهد، او اسناد و مدارک در این مورد را با آنان شریک خواهد کرد. اما این اظهارات صالح واکنش گسترده شهروندان کشور را به همراه داشته است.

با این حال دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله گفته است که: ” در پنج سال گذشته ثابت شد که رهبری دسته‌ی دولت‌ساز از مسند ریاست جمهوری با عملکردهای ناسنجیده و نا عادلانه اعتماد میان اقوام باهم برادر و برابر کشور را متزلزل و زنگ نفاق ملی را به صدا در آورده است.”

در اعلامیه آمده است که” باور ما این است که ویژگی‌های فیزیولوژیکی و اندازه‌ی صورت و بینی مشکل ساز نیست. آنچه مشکل ساز است اندازه‌ی شعور و اخلاق انسانی انسان است.”

ثبات وهمگرایی گفته که استراتیژی جنگ روانی و برخورد استخباراتی با واقعیت‌های عینی و اجتماعی سازگار نیست.

همزمان شماری زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی نیز با نشر تصاویر “بینی” خود به اظهارات توهین آمیز امرالله صالح واکنش نشان داده و به گونه ای آن را نکوهش کرده اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

عبدالله عبدالله برای برگزاری مراسم تحلیف کمیسیون ایجاد کرد

حوت ۵, ۱۳۹۸

یوناما از اقدامات اخیر “ثبات و همگرایی” در جابجایی والیان ابراز نگرانی کرده است

حوت ۳, ۱۳۹۸
محمد اشرف غنی، رییس جمهوری

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد؛ محمد اشرف‌غنی پیروز انتخابات

دلو ۲۹, ۱۳۹۸

کمیسیون انتخابات روند تفتیش ویژه و بازشماری آرا را فردا آغاز می‌کند

دلو ۲۶, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks