خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان از فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم شد

در تاریخ:
یکشنبه ۲۱ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

علی رضا آقا زاده، دبیر کل پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان برای ۵ سال از فعالیت های مرتبط با فوتبال از سوی فدراسیون جهانی محروم شده است.

پس از ادعاهای شماری از اعضای تیم فوتبال زنان افغانستان در مورد بدرفتاری جنسی با آنان، این دومین مقام پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان است که از فعالیت‌های مرتبط به فوتبال منع می‌شود.

پیش از این، فدراسیون بین‌المللی فوتبال، کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را در میانه‌های ماه جوزا از هرگونه فعالیت‌ مرتبط به فوتبال منع قرار داد و او را بیش از یک میلیون دالر امریکایی جریمه کرد.

فیفا روز جمعه ۱۱ اکتوبر (۱۹ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که علی رضا آقازاده، دبیرکل فدراسیون فوتبال افغانستان در زمان ماموریت‌اش از بدرفتاری‌های جنسی آگاهی داشته اما در برابر آن اقدام نکرده است.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال اعلام کرده که این عضو پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان، مواد ۱۷ و ۲۳ مقررات اخلاقی این فدراسیون را در زمینۀ سؤاستفاده از موقف کاری‌اش نقض کرده است.

این فدراسیون، افزون بر ممنوع قراردادن علی رضا آقازاده از فعالیت‌های مرتبط به فوتبال برای پنج سال، او را ۱۰ هزار دالر امریکایی جریمه نقدی کرده است.

لوی سارنوالی افغانستان پس از بررسی‌هایش دربارۀ ادعاهای برخی از اعضای تیم فوتبال زنان گفت که حکم بازداشت کرام‌الدین کریم صادر شده و از وزارت داخله خواسته است که وی را بازداشت و به برای تحقیق به سارنوالی حاضر کند.

اما با انکه چندین ماه از این موضوع می‌گذرد تا اکنون وزارت داخله افغانستان نتوانسته است که این مقام پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را به سارنوالی حاضر کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

دادستانی کل حکم بازداشت کرام الدین کریم را صادر کرد

جوزا ۱۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان