خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

دادستانی کل حکم بازداشت کرام الدین کریم را صادر کرد

در تاریخ:
یکشنبه ۱۹ جوزا ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

دادستانی کل کشور در پی حکم فدراسیون بین المللی فوتبال ” فیفا”، دستور بازداشت کرام الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را صادر کرد.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل کشور به خبرگزاری بخدی از این‌که آقای کریم پیشتر جهت پاسخگویی به اتهام های آزار و اذیت جنسی بازیکنان تیم ملی بانوان کشور به دادستانی حاضر نشد، اکنون حکم بازداشت او صادر شده است.

دادستانی کل از وزارت امور داخله کشور خواسته است که آقای کریم را بازداشت کرده و تحت نظارت قرار دهد.

این در حالی است که فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) دیروز اعلام کرد که کرام‌الدین کریم به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی‌ و آزار و اذیت بازیکنان تیم ملی بانوان به پرداخت یک میلیون دالر امریکایی و محرومیت دایمی فوتبال محکوم شده است.

شکایت‌های مطرح شده از سوی ۵ بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان او را به آزار و اذیت جنسی “مکرر” بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان میان سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ متهم می‌کرد.

در اعلامیه‌ای که از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال به نشر رسیده، آمده است که آقای کرام از سوی کمیته‌ی اخلاقی این فدراسیون در پیوند به اتهام سوءاستفاده و آزار و اذیت جنسی مکرر بازی‌کنان تیم ملی فوتبال بانوان در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی مقصر شناخته شده است.

پیشتر خالده پوپلزی، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال بانوان کشور به روزنامه انگلیسی گاردین گفته بود که شماری از بازیکنان تیم ملی زنان در اردوی تمرین تیم ملی در کشور اردن و نیز در دفتر فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل مورد آزار و اذیت جنسی کرام الدین کریم و اعضای فدراسیون فوتبال قرار گرفته اند.

پس از آن، شکایت رسمی از سوی خالده پوپل و ۴ بازیکن دیگر تیم ملی زنان علیه آقای کریم و اعضای فدراسیون فوتبال کشور به فیفا ثبت شد.

خالده پوپلزی که در سال ۲۰۱۶ میلادی افغانستان را ترک کرد و اکنون در کشور دانمارک زندگی می کند، گفته بود با توجه به سیستمی که در افغانستان وجود دارد، احساس کرد که نمی‌تواند از زنان فوتبالیست حمایت کند.

فدراسیون فوتبال افغانستان و شماری از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اما این اتهامات را رد کرده بودند.

همچنان دادستانی کل سال گذشته از آغاز تحقیقاتی برای رسیدگی “دقیق، اساسی و با رعایت محرمیت‌های هویتی” به ادعای بدرفتاری‌های جنسی با شماری از دختران فوتبالیست خبر داد و چند روز بعد، شماری از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال را از کار تعلیق کرد.

این اداره کرام الدین کریم، چهار مسوول ارشد و یک کارمند فدراسیون فوتبال را ممنوع الخروج اعلام کرد و سپس از آنها خواست جهت پاسخگوی به این اتهام به دادستانی کل حاضر شوند، اما آقای کریم از این حکم سر باز زد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

۴ کارمند دادستانی کل به اتهام اخذ رشوت بازداشت شده اند

اسد ۵, ۱۳۹۹

دادگاه عالی ورزش محرومیت دایمی کرام الدین کریم از فعالیت های فوتبالی را تایید کرد

سرطان ۲۵, ۱۳۹۹

دفاتر و مسیرهای رفت آمد دادستان ها درکابل تحت پوشش امنیتی قرار می گیرد

سرطان ۱۶, ۱۳۹۹

در شش ماه گذشته دادستانی کل دستکم ۴۰۰ قضیه قاچاق را بررسی کرده است

سرطان ۹, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان