خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

خلیل‌زاد: پاکستان باید عناصر تندرو را برایش نقطه ضعف تلقی کند

در تاریخ:
دوشنبه ۱۷ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

زلمی خلیل‌زاد، سفیر پیشین ایالات متحده آمریکا در افغانستان در مصاحبه‌ای گفته که پاکستان از این پس باید عناصر تندرو؛ مانند طالبان و شبکه حقانی را برایش نقطه ضعف تلقی کند.

خلیل زاد در مصاحبه با صدای آمریکا با تأکید بر استراتیژی جدید آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا گفته که نظامیان و استخبارات پاکستان نباید به گروه‌های دهشت‌افگن به مثابه سرمایه نگاه کنند.

او در این مصاحبه با خطاب به مقام‌های پاکستانی مبنی بر خانه تکانی در کشور شان از وجود هراس‌افگنی افزوده که فکر نمی‌کند، آمریکا برای مدت طولانی شکیبایی داشته و بر پاکستان فشارش را زیاد نکند.

این مقام پیشین ایالات متحده آمریکا همچنان گفته که دولت‌های آمریکا و افغانستان خواستار تغییر عملی در سیاست پاکستان می‌باشد.

به گفته او، این دولت‌ها از پاکستان می‌خواهد که از این بیش‌تر به طالبان و شبکه حقانی فرصت ندهد که در کشورش پناه‌گاه امن داشته‌باشد.

از سوی زلمی خلیل‌زاد در مورد سفر رییس ستاد ارتش پاکستان در کابل گفت که این سفرها مبین موجودیت اعتماد میان دو کشور نبوده، بل‌که تلاش برای ایجاد اعتماد می‌باشد.

پیش از این ایالات متحده آمریکا نیز در استراتیژی جدیداش برای افغانستان و جنوب آسیا گفته‌بود که این کشور بیش از این موجودیت پناه‌گاهای دهشت‌افگنان در پاکستان را تحمل نمی‌کند و در صورت ادامه این وضعیت بر دولت پاکستان سخت می‌گیرد.

دولت پاکستان هم اعلام کرده‌بود که از این استراتیژی حمایت می‌کند.

اما دولت افغانستان این استراتیژی را برای دولت پاکستان یک فرصت در جهت مبارزه علیه تروریزم دانسته و از پاکستان هم‌واره خواسته که با دولت افغانستان وارد مذاکره صلح دولت با دولت شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks