خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
سیاسی

حکومت افغانستان و ملل متحد فراخون کمک ۴۳۰ میلیون دالری به آسیب‌دیدگان شدند

در تاریخ:
دوشنبه ۲۵ جدی ۱۳۹۶
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

حکومت افغانستان و اداره‌ی هم‌آهنگی ملل متحد امروز (دوشنبه، ۲۵ جدی) در کابل فراخوان کمک ۴۳۰ میلیون دالری به آسیب دیدگان در افغانستان در سال ۲۰۱۸ میلادی شدند.

در خبرنامه‌ای که از سوی ریاست اجرایی کشور به نشر رسیده، آمده‌است که این فراخوان از سوی عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در حضور سازمان‌ها و مؤسسات بین‌المللی، نمایندگان و سفرای کشورها خارجی و مسوولان ذیربط دولتی طی نشستی در قصر سپیدار اعلام شده‌است.

به نقل از اعلامیه، آقای عبدالله در این نشست گفته‌است: “انتظار داریم که کشورها و سازمان‌های بین‌المللی به کمک‌های بشردوستانه‌ی شان ادامه دهند؛ زیرا هر گونه تنقیص در این زمینه روی زندگی و آینده‌ی آسیب‌دیده‌گان تأثیرات منفی خواهند گذاشت.”

در همین حال، رییس اجرایی کشور از مردم افغانستان و نیروهای امنیتی خواستار هم‌کاری با کارمندان ملل متحد شده و گفته‌است که “تروریستان” با نقض قوانین بشردوستانه نه تنها به خود بل‌که به بشریت ظلم می‌کنند.

به گفته‌ی او، پارسال (۲۰۱۷م) از مجموع ۴۱۰ میلیون دالر تعهد شده، مبلغ ۳۱۷ میلیون دالر آن برای آسیب دیدگان به مصرف رسیده و از بسیار آسیب‌ها جلوگیری شده‌است.

آقا عبدالله هم‌چنان گفته‌است: “هنوز هم کشور در حال جنگ قرار دارد؛ تنها پارسال ۴۰۰ هزار نفر بیجا شده و ۷۰۰ هزار تن دیگر از کشورهای خارجی به کشور برگشته‌اند. جنگ، ناامنی، بیکاری و فقر وضعیت بشری خاص را در کشور به‌وجود آورده است.”

به نقل از اعلامیه‌ی ریاست اجرایی، هم‌چنان در این نشست میت سنورگرین، رییس بخش انکشافی و هم‌آهنگی کمیته‌ی سویدن در افغانستان با اشاره به رقم ۸٫۷ میلیونی شهروندان نیازمند کشور به کمک‌های فوری گفته‌است که دولت سویدن به عنوان یک کمک‌کننده‌ی بزرگ افغانستان به کمک‌ها‌یش در امور بشری ادامه می‌ٔهد.

به گفته‌ی او، این کمک‌ها باید بر اساس ضرورت و اولویت به نیازمندان و آسیب‌دیدگان توزیع شود.

در همین حال در اعلامیه آمده‌است که در این نشست، پلواشه حسن، مسوول اجرایی موسسه‌ی اکبر از حکومت وحدت ملی خواسته‌است که زمینه و سهولت‌های لازم را باید برای دست‌رسی آسیب‌دیدگان به کمک‌های بشری فراهم کند.

به گفته‌ی او، هم‌اکنون در کشور ۳٫۳ میلون نیازمند کمک بشردوستانه و ۳٫۵ میلیون کودک محروم از مکتب و حقوق اولیه در کشور وجود دارند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

کمک نقدی برای خانواده های آسیب دیده در دایکندی

دلو ۳۰, ۱۳۹۹

کمک های غذایی برای خانواده های آسیب دیده در کنر

دلو ۲۷, ۱۳۹۹

ملل متحد: در سال جاری بیش از ۶ میلیون افغان به کمک های بشر دوستانه نیاز داشته اند

قوس ۱۳, ۱۳۹۸
مسولان محلی ولایت هرات با نگرانی از افزایش مهاجرت بیجا شدگان داخلی در این ولایت خواهان بازگشت دوباره آنان به مناطق اصلی شان هستند.

امریکا ۱۲۵ میلیون دالر برای مهاجران و بیجا شده‌گان داخلی افغان کمک کرد

اسد ۲۹, ۱۳۹۸

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل