خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

حکومت افغانستان: در مذاکرات بین الافغانی هفته آینده اشتراک نمی کنیم

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۲ سرطان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

حکومت افغانستان اعلام کرده است که در دور تازه مذاکرات صلح بین الافغانی که قرار است هفته آینده برگزار شود، نقشی ندارد و در آن اشتراک نخواهد کرد.

در هفتمین نشست در باره صلح افغانستان میان زلمی خلیل زاد و نمایندگان سیاسی طالبان در قطر فیصله شده است که دور تازه مذاکرات صلح بین الافغانی به روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده به میزبانی قطر و آلمان برگزار می شود.

انتظار می رود از حکومت و نیز سیاسیون افغانستان برای شرکت در این نشست دعوت شده باشد، اما گروه طالبان نیز شرکت حکومت افغانستان را رد کرده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که به هدف رسیدن به تفاهم، دور بعدی مذاکرات صلح بین الافغانی به تاریخ ۷ و ۸ جولای به میزبانی قطر و آلمان برگزار می شود.

آقای شاهین در صفحه رسمی توییترش اما نگاشته است که: ” اشتراک کننده گان این نشست بین الافغانی مانند نشست های قبلی از آدرس شخصی شان خواهند آمد و تعداد شان ۶۰ نفر خواهند بود.”

در همین حال صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور کشور گفت: “از حکومت افغانستان کسی در این نشست حضور نخواهد داشت و نمایندگی نخواهد کرد و افرادی که اشتراک می‌کنند، به باور ما در ظرفیت شخصی و نظر به شهرت شخصی خود شان در این جلسه اشتراک می‌کنند.”

آقای صدیقی گفت که این نشست از جانب “یک نهاد معتبر” آلمانی و به همکاری حکومت آن کشور برگزار می‌شود اما در مورد اشتراک کنندگان آن معلوماتی در دست نیست.

آقای صدیقی به رسانه ها گفته: ” شماری از افغان‌ها که ما معلومات نداریم که این افراد کی اند، در این نشست اشتراک می‌کنند و این لست (فهرست اشتراک کنندگان) هم از جانب همین نهاد تهیه شده است.”

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

خلیل‌زاد دور تازه‌ای از سفرهایش در مورد مذاکرات صلح را آغاز کرد

15 ساعت قبل

رئیس جمهورغنی در یک سفر رسمی به جاپان رفت

میزان ۲۹, ۱۳۹۸

دیدار حمدالله محب با نائب سفیر آلمان در کابل و صحبت در مورد مذاکرات صلح

میزان ۲۹, ۱۳۹۸

سفر از قبل اعلام ناشده رئیس مجلس نمایندگان امریکا به کابل و دیدار با رهبران حکومت

میزان ۲۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks