خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

حکومت افغانستان از کشته شدن ابوبکر البغدادی استقبال کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۶ عقرب ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

ریاست جمهوری و ریاست اجرایی حکومت افغانستان از کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر گروه داعش در سوریه استقبال کرده و ابراز امیدواری کردند که به زودی گروه تروریستی اش نیز از بین برود.

ارگ ریاست جمهوری کشور امروز دوشنبه (۶ عقرب) با نشر خبرنامه ای گفته است: ” ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش در جریان عملیات نیروهای امریکایی در سوریه، کشته شده است، دولت افغانستان از عملیات متذکره استقبال می‌کند.”

در خبرنامه آمده است که حکومت افغانستان کشته شدن ابوبکر بغدادی را که یکی از خطرناک ترین رهبران گروه های تروریستی بود، بزرگترین ضربه به گروه داعش می پندارد.

دیشب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا در یک نشست خبری در کاخ سفید اعلام کرد که ابوبکر البغدادی، رهبر گروه داعش در عملیات نیروهای ویژه امریکایی در شهر ادلب سوریه کشته شده است.

آقای ترامپ اما گفت که البغدادی همراه با سه فرزندش در یک تونل جابجا شده بود و همزمان با شدت عملیات نیروهای امریکایی در نتیجه انفجار واسکت انتحاری خودش کشته شده است.

با این حال ارگ ریاست جمهوری گفته که:” حکومت افغانستان تروریزم را دشمن بشریت می داند که مرز نمی شناسد و تهدید در برابر امنیت و ثبات منطقه و جهان است، پس کشته شدن البغدادی بزرگترین ضربه به گروه داعش است.”

ریاست جمهوری گفته از اینکه پدیدۀ تروریزم از سال ها بدینسو از مردم افغانستان قربانی می گیرد، کشته شدن رهبران گروه های تروریستی به ویژه ابوبکر بغدادی رهبر داعش، نه تنها در کاهش حملات تروریستی و تامین امنیت افغانستان مهم است، روی امنیت و ثبات منطقه و جهان نیز تاثیر مثبت می گذارد.

به نقل از اعلامیه، یگانه راه بیرون‌رفت از چالش تروریزم در کنار همکاری مشترک تمام کشورهای جهان در راستای مبارزه با پدیدۀ شوم تروریزم، اقدامات سریع و به موقع این چنینی می باشد.

در همین حال عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور نیز امروز در نشست شورای وزیران گفت: ” روز گذشته خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی تأیید شد. این چهرۀ جنایت‌کار گروهی را رهبری می‌کرد که هم در سوریه و بغداد و هم در افغانستان سبب کشتارهای خونین و جنایت‌های بشری شدند.”

عبدالله ابراز امیدواری کرده که با کشتن شدن بغدادی، گروه داعش نیز از هم بپاشد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

غنی: افغانستان و امریکا با تهدیدات مشترک مواجه اند

دلو ۲۷, ۱۳۹۸
عبدالله هشدار داده موجودیت افراد حامی طالبان در دولت، پایه های نظام را لرزان می سازد و به دولت آسیب می رساند

عبدالله: وزارت خارجه از هرگونه اجراآت شتاب زده زیر نام اصلاحات جلوگیری کند

دلو ۱۴, ۱۳۹۸

خلیل‌زاد در دیدار با غنی: در گفتگوها با طالبان کدام پیشرفت قابل ملاحظه صورت نگرفته

دلو ۱۳, ۱۳۹۸

“رسانه‌های دولتی، ملی باشند، نه حکومتی”

جدی ۲۵, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks