خبرگزاری بخدی

منو
اخبار خارجی

حمله انتحاری در شهر کویته پاکستان ۴۰ کشته و زخمی برجا گذاشت

در تاریخ:
سه شنبه ۲۹ دلو ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 در نتیجه یک حمله انتحاری در مرکز ایالت بلوچستان پاکستان دست کم ۱۰ تن کشته شدند و بیش از ۳۰ تن دیگر زخم برداشتند. پولیس کویته گفته است که هدف حمله کننده یک مراسم مذهبی بود و در میان کشته شدگان ماموران پولیس نیز شامل اند.

یک حمله کننده انتحاری روز دوشنبه، هفدهم فبروری، خود را در نزدیکی یک گردهمایی مذهبی در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان انفجار داد. یک تن از مسئولان شفاخانه به خبرگزاری رویترز گفت: «ما تا حالا ۱۰ جسد و ۳۵ زخمی را در شفاخانه ملکی تحویل گرفته ایم.» پولیس شهر کویته گفته است که این انفجار در نزدیکی «پرس کلب» شهر کویته انجام شد، جایی که شماری از مردم به حمایت از یک گروه سنی مذهب گردهم آمده بودند. پولیس کویته گفته است که در میان کشته شدگان دو افسر پولیس نیز شامل هستند. در عین زمان مقام های یک شفاخانه در این شهر گفته اند وضعیت برخی از زخمیان وخیم است.

ایالت بلوچستان  پاکستان با افغانستان و ایران مرز مشترک دارد، به تکرار شاهد این چنین حملات بوده است. در این ایالت برعلاوه گروه های اسلام گرای افراطی، جدایی طلبان بلوچ نیز فعالیت دارند که خواهان استقلال و سهم بیشتر از منابع طبیعی این ایالت هستند.

تاکنون هیچ گروهی مسؤلیت این حمله را برعهده نگرفته است. عبدالرضا چیمه، رئیس پولیس شهر کویته گفته است که هواداران گروه مذهبی «اهل سنت و جماعت» در این منطقه جمع شده بودند و یک گردهمایی را برگزار کرده بودند که حمله کننده انتحاری خودش را در نزدیکی آن منفجر ساخت.

تصاویری که در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود، نشان می دهد که بسیاری مردم هنگام وقوع این انفجار در حال فرار هستند. در این حمله انتحاری به برخی از فروشگاه ها نیز زیان رسیده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

وقوع انفجار در کویته پاکستان ۳۲ کشته و زخمی برجا گذاشت

اسد ۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks