خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
علم و فن آوری

حامد پویا: شرکت مخابراتی MTN به دنبال فروش سهام خود در افغانستان است نه توقف فعالیت

در تاریخ:
پنج شنبه ۱۶ اسد ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

عبدالصمد حامد پویا، مشاور مطبوعاتی وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس کشور می‌گوید که خبر توقف فعالیت شرکت مخابراتی ” ام تی ان” در افغانستان نادرست است و این شرکت به دنبال یافتن شرکت و فروش سهام خود در افغانستان است تا بلکه بتواند تمرکز خود را در افریقا بیشتر کند.

آقای پویا به خبرگزاری بخدی گفت: ” موضوع توقف فعالیت و یا فروش سهام این شرکت در کشورهای آسیای میانه چنانکه در گزارش رسانه ها آمده نیز با اهداف تجارتی و بر اساس استراتیژی و پالیسی این شرکت است و هیچ ربطی به حکومت و یا وضعیت افغانستان ندارد.”

این در حالی است که امروز (پنج‌شنبه) در گزارش خبرگزاری رویترز آمده است که شرکت مخابراتی «MTN» فعالیت‌اش را در خاورمیانه از جمله افغانستان متوقف می‌کند و در نخستین اقدام فروش سهام ۷۵ درصدی خود در سوریه را آغاز کرده است.

دلیل این اقدام تمرکز بیش‌تر فعالیت «ام‌تی‌ان» در افریقا خوانده شده است. مسوولان این شرکت گفته‌اند که فعالیتش در خاورمیانه سودمندی کم‌تر داشته است.

با این حال مشاور مطبوعاتی وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس کشور گفت: ” شرکت ام تی ان با توجه به حجم سرمایه گذاری، تعداد مشترکین و مارکیتی که در افغانستان دارد، صرفا تصمیم گرفته تا در صورت یافتن شرکت و معامله مناسب، سهام خود در افغانستان را بفروشد و تمرکز خود را روی کشورهای آفریقایی بیشتر کند.”

آقای پویا تاکید کرد که این شرکت بر اساس تعهداتی که با حکومت، مشترکین و نهادهای سکتوری دارد، متعهد است تا فعالیت و عرضه خدمات خود را مثل سابق در کشور ادامه دهد.

به گفته پویا، وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس اما براساس معلومات و ارتباط کاری که با شرکت های مخابراتی از جمله شرکت «ام تی ان» دارد، نشر این اخبار مبنی بر توقف فعالیت این شرکت در افغانستان را نادرست و بی اساس میخواند.

او افزود که تصمیم اخیر این شرکت با اهداف تجارتی و بر اساس استراتیژی و پالیسی های مربوط است که اصولا هر نهاد و سازمان تجارتی و حتا غیر تجارتی برای خود دارد.

شرکت مخابراتی ام تی ان یکی از پنج شرکت مخابراتی خصوصی در افغانستان است که میلیون ها مشتری دارد و در برخی ساحات کشور مردم تنها به این شرکت دسترسی دارند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

کارکردهای وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در سال پر چالش ۱۳۹۹؛ گفتگوی اختصاصی با عبدالصمد حامد پویا مشاور رسانه ای این وزارت

قوس ۲۰, ۱۳۹۹

وزارت مخابرات: ۳۵ سایت جدید خدمات (۴ جی) شرکت سلام در شهر کابل راه اندازی شده است

جوزا ۲۸, ۱۳۹۹

فیس بوک در توزیع انترنت رایگان برای مناطق دوردست با افغانستان همکاری می کند

ثور ۱۷, ۱۳۹۹

قیمت انترنت شبکه‌های افغان تلیکام و سلام ۳۰ درصد کاهش یافت

دلو ۲۹, ۱۳۹۸

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل