خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

جنرال دانفورد: در برنامه امریکا با حکومت و ارتش افغانستان تغییری به‌وجود نیامده است

در تاریخ:
پنج شنبه ۳ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

جنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده امریکا در دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور می‌گوید که صلح در اولویت برنامه‌های کاری امریکا قرار دارد اما در برنامه کشورش با حکومت و ارتش افغانستان تغییری نیامده است.

آقای دانفورد صبح امروز پنج‌شنبه برای دیدار با مقامات حکومت و مسئولان نظامی کشور وارد کابل شد و تاکنون با رئیس جمهورغنی و عبدالله عبدالله دیدار کرده است.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی کشور با نشر اعلامیه‌ای گفته که آقای عبدالله با آقای دانفرود و جنرال نیکولا پتریک کارتر، رئیس ستاد مشترک کل اردوی بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بر اساس اعلامیه، جنرال دانفورد با قدردانی از قربانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان گفته که صلح در اولویت برنامه‌های حکومت ایالات متحده قرار دارد، اما در برنامه و همکاری قوای مسلح امریکا با حکومت و ارتش افغانستان تغییری بوجود نیامده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا تاکید کرده که روابط عمیقی میان قوای مسلح دو کشور در سال های مبارزه و قربانی‌های مشترک شکل گرفته و این همکاری‌ در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند.

گفته شده در این دیدار که جان بس، سفیر امریکا در کابل نیز حضور داشته، تصویر روشنی از آخرین تحولات سیاسی-امنیتی در کشور ارائه شده است.

در همین حال آقای عبدالله گفته که با وجود ادامه جنگ‌های شدید، طالبان موفق نشدند به اهداف از قبل برنامه‌ریزی شده خود برای تصرف شهرها دست یابند و در جبهات جنگ متحمل تلفات و خسارات شدید شده‌اند.

عبدالله خواهان ادامه و گسترش این همکاری‌ها شده و نیز گفته که صلح خواست اصلی مردم افغانستان است و از تلاش‌های متحدان بین‌المللی برای دست‌یافتن به آن قدردانی می‌کنند.

در همین حال جنرال کارتر، رئیس ستاد مشترک کل اردوی بریتانیا نیز از ادامه حمایت کشورش از قوای مسلح افغانستان اطمینان داده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

کاهش خشونت و توافق امریکا و طالبان پیش‌شرط آغاز مذاکرات صلح است

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

سکوت و عدم حمایت صلاح الدین ربانی از تظاهرات ثبات و همگرایی؛ آیا جمعیت به عبدالله پشت کرده است؟

قوس ۹, ۱۳۹۸

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی اظهارات امرالله صالح را “شرم‌آور و تاسف بار” خواند

قوس ۴, ۱۳۹۸

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی روند بازشماری آرا در ولایات را تحریم کرد

عقرب ۱۸, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks