خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

جنبش جوانان شمالی : “اگر تیم های انتخاباتی تلاش کنند که کشور را به بحران ببرند از دولت مقتدر حمایت می کنیم”

در تاریخ:
چهارشنبه ۶ قوس ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

جنبش جوانان شمالی امروز (چهارشنبه، ۶ قوس) اعلام کرده است که اگر یک یا چند تیم انتخاباتی بخواهند کشور را به بحران سوق دهند از دولت مقتدر حمایت می کنند.

در اعلامیه ای که امروز از سوی این جنبش پخش شده افزوده شده که همان‌گونه که همگان میدانیم، در انتخاباتِ هیچ نظام مردم‌سالاری؛ امکان اینکه تمامِ تیم‌های انتخاباتی و ‌سیاسی، حکومت را در دست بگیرند وجود ندارد.

به‌عبارتی دیگر، هر انتخابات یک برنده دارد و تمام.

در اعلامیه افزوده شده که از نهادهای قانونی چون کمیسیون‌های انتخاباتی ‌و دست‌آوردهای هژده سال گذشته مانند جمهوریت، مردم‌سالاری، اردوی ملی، پولیس‌ ملی و امنیت ‌ملی‌‌ای جمهوری اسلامی افغانستان در برابر هر نوع توطئه و دسیسه با قاطعیت تمام حمایت و‌ پشتیبانی می‌کند.

همچنان گفته شده که هر نوع براندازی، ویرانی، بربادی و سوق دادن کشور بسوی سقوط و بحران که از سوی هر فرد، گروه و تشکلی به منظور بدست آوردنِ قدرت، مشارکت غیر قانونی در آن او یا هرگونه امتیازگیری سیاسی با سوء‌استفاده از اهرام فشار مردمی بالای نهادهای قانونی صورت بگیرد را برنتابیده، اجازه چنین اقداماتی را نخواهد داد.

بناً از تمام تیم‌ها و تکت‌های انتخاباتی خواسته میشود که قاعده‌بازی را رعایت کنند، هر انتخاباتی برنده و بازنده دارد، هر کسی برنده باشد نماینده برحق تمام مردم افغانستان است.

تمنا داریم که اوضاع را بیشتر متشنج و بحرانی نسازند، اگر رأی داشتند و یا دارند، باید با ارائه اسناد، شواهد، مستندات و مطرح کردنِ دلایل منطقی از آن دفاع کنند، اگر ندارند باید جرئت و ‌شهامتِ پذیرش آبرومندانه و باعزت باختِ خود را داشته‌باشند و برای پاسداری از مردم‌سالاری، از ترکیب و درصدی ریخته شده آرای ملت افغانستان حمایت نموده، پروسهٔ قانونی و ملّی انتخابات را تخریب ننموده و سبب نگرانی مردمِ رنج‌کشیده ما نشوند.

با این وجود اگر یک یا چند دسته انتخاباتی، تلاش نماید تا کشور را به بحران سوق داده و آبادی‌ها یا دست‌آوردهای دو دهه پسین که مهم‌ترین آن مردم‌سالاری‌ است- ویران کند؛ در آن‌صورت جنبشِ جوانان شمالی بزرگ از دولت مقتدر و نهادهای دموکراتیک با تمام توان حمایت می‌کند و در مقابل هر نوع توطئه و دسیسه با تمام قدرت ایستاده است تا این وطن را از ویرانی و بربادی بیشتر که هدف شوم همسایه‌هاست با همکاری و حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی نجات دهد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

امرالله صالح، دفتر کاری اش در ساختمان صدارت را تسلیم شد

سرطان ۱۷, ۱۳۹۹

توافق نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله امروز امضا می شود

ثور ۲۸, ۱۳۹۹

خلیلزاد: ماه رمضان فرصتی است تا رهبران افغان منافع افغانستان را به منافع خود ارجحیت دهند

ثور ۷, ۱۳۹۹

فضل محمود فضلی از سوی رییس جمهورغنی به عنوان رییس اداره امور تعیین شد

حمل ۲۱, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان