خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

ثبات و همگرایی: چهار نوع آرای تقلبی تحت هیچ شرایطی قابل پذیرش نیست

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۵ عقرب ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله اعلام کرد که شمارش و اعتبار دهی به” چهار نوع” آرای تقلبی که رقمی درشتی را تشکیل می‌دهد، تحت هیچ شرایطی برای این تیم قابل پذیرش نیست و قبل از آغاز روند بازشماری آرا، باطل شود.

این دسته انتخاباتی امروز (چهارشنبه، ۱۵ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای گفته که چهار نوع آرا شامل ۱۳۷ هزار و ۶۳۰ رای مبهم و‌ ناشناخته‌ی که در بخش قرنطین دستگاه در ملوگ قرار دارد و ۱۰۲ هزار و ۱۲ رای خارج از زمان (قبل از ۷ صبح ۶ میزان و بعد از ۵ عصرهمان روز) است.

همچنان دو نوع دیگر آرای نامعلوم دارای معلومات بایومتریک نادرست عکس از روی عکس و عکس‌های تکراری است که به دلیل تعیین استندر تفکیک غیر معیاری، هنوز تصفیه نشده اند.

در اعلامیه آمده است که شورای رهبری دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، شام روز سه شنبه (۱۴ عقرب ۱۳۹۸) نشست فوق العاده‌ای را با حضور رهبران سیاسی و اعضای این تیم با حضور عبدالله عبدالله رهبر تیم ثبات و همگرایی دایر کرد.

این تیم انتخاباتی تاکید کرد که در مقابل تقلب و چشم پوشی کمیسیون انتخابات از تقلب، به هیچ‌صورت و تحت هیچ شرایطی بی تفاوت نخواهد نشست.

این در حالی است که مولانا محمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات، دیروز (سه‌‎شنبه، ۱۴عقرب) اعلام کرد که سرنوشت ۱۳۷ هزار و ۶۳۰ رأی معلق است و نیز سرنوشت ۱۰۲ هزار و ۱۲ رأی استفاده شده‌ی خارج از زمان انتخابات، مشخص نشده است.

از سویی هم تیم ثبات و همگرایی گفته که حدود ۷۰۰ دستگاه‌ بایومتریک همراه با کارت حافظه مفقود شده و معلومات بایومتریکی آن که اساس محاسبه است، در دسترس نیست.

این تیم از کمیسیون انتخابات خواسته که قبل از آغاز بازشماری آراء باید به تمام مطالبات قانونی و معقول که از سوی ستاد ثبات و همگرایی برای تصفیه آرا به صورت مکتوب اطلاع داده شده رسیدگی نماید.

ثبات و همگرایی تاکید کرده که در برابر تخلفاتی که در این مورد از کمیسیون و هر آدرس دیگر صورت بگیرد، بی تفاوت نمی‌ماند.

در اعلامیه آمده است: ” تطبیق بی‌طرفانه قانون و طرزالعمل‌ها، تصفیه آرای تقلبی از مجموع آراء در قدم اول و نشان دادن ارقام آرای معتبری باقی مانده براساس شناخت ماشین بایومیتریک، با تفکیک محلات و مراکز رأی دهی از وظایف اصلی کمیسیون مستقل انتخابات است.”

این تیم انتخاباتی از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته که با در نظرداشت اصل بی‌طرفی، به حیث امانت‌دار رأی و اراده‌ی مردم، در جهت تصفیه کامل آرای تقلبی از آرای پاک در چهار مورد یادشده، اقدام کند.

این در حالی است که پس از تصفیه آرا در سرور مرکزی کمیسیون انتخابات، قرار است آرای شماری از محلات رای دهی بازشماری شود.

براساس تاریخ که کمیسیون انتخابات تعیین کرده تا هشت روز دیگر (۲۳ عقرب) نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند اما به نظر می رسد این کمیسیون نمی تواند در تاریخ تعیین شده نتیجه را اعلام کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

“رسانه‌های دولتی، ملی باشند، نه حکومتی”

جدی ۲۵, ۱۳۹۸

کاهش خشونت و توافق امریکا و طالبان پیش‌شرط آغاز مذاکرات صلح است

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

دیدار حمدالله محب با سفیر آلمان در کابل؛ گفتگو در مورد انتخابات و صلح

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

سکوت و عدم حمایت صلاح الدین ربانی از تظاهرات ثبات و همگرایی؛ آیا جمعیت به عبدالله پشت کرده است؟

قوس ۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks