خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

تیم ملی فوتسال کشور برای کسب مدال برونز امروز به مصاف جاپان می رود

در تاریخ:
سه شنبه ۴ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط:
نصرت تابان
اشتراک گذاری:

تیم ملی فوتسال کشور در پنجمین دوره بازی های داخل سالون و رزمی آسیا عصر امروز (سه‌شنبه) برای کسب جایگاه سومی و مدال برونز رقابت‌ها به مصاف تیم ملی جاپان می‌رود.

ملی پوشان کشور که در مرحله نیمه نهایی مغلوب ایران شد، امروز ساعت ۴:۳۰ عصر جدال سختی را مقابل تیم با تجربه جاپان برای کسب مدال برونز دارند.

تیم جوان و کم تجربه کشور در مرحله گروهی پنجمین دور مسابقات داخل سالون آسیا در ترکمنستان با تیم های قدرتمند اوزبیکستان، مالدیف، چین و امارات متحده عرب هم گروه بود و به عنوان تیم نخست با صد درصد پیروزی به مرحله بعدی صعود کرد.

در مرحله یک چهارم پایانی نیز به مصاف ترکمنستان رفت و در ضربان پنالتی این تیم را شکست داد تا حریف ایران در نیمه نهایی شود.

در نیمه نهایی اما با ارایه نمایش زیبا و تماشایی مغلوب حریف قدرتمند و شناخته شده فوتسال آسیا ایران شد که این تیم ۱۱ قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد.

در سوی دیگر اوزبیکستان با شکست جاپان راهی مرحله پایانی این مسابقات شد تا با تیم ملی فوتسال ایران برای کسب مدال طلا صف‌آرایی کند.

اوزبیکستان فاینالیست فوتسال بازی‌های داخل سالون و رزمی آسیا، در آخرین دورۀ قهرمانی فوتسال قارۀ کهن (۲۰۱۶ ) نایب قهرمان شد اما در مرحله گروهی به افغانستان که در هیچ دورۀ این رقابت ها حضور نداشته است با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد.

در همین حال بازی امروز ملی پوشان کشور رویارویی با دومین تیم برتر تاریخ فوتسال آسیا است، جاپانی که در سال ها ۲۰۱۶، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ سه بار قهرمان آسیا شده است.

همچنان آنان پنج نایب قهرمانی، دو مقام سومی و سه رتبۀ چهارمی نیز در کارنامه دارند، جاپان از چهارده دورۀ قهرمانی فوتسال آسیا در تمام دوره ها حاضر بوده اند و هشت بار به فینال رسیده اند.

در صورت پیروزی تیم ملی فوتسال کشور برای نخستین بار صاحب مدال از این رقابت ها می‌شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان