خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

تیم ملی فوتبال پرتگال قهرمان نخستین دوره لیگ ملت‌های اروپا شد

در تاریخ:
دوشنبه ۲۰ جوزا ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

تیم ملی فوتبال پرتگال سه سال بعد از قهرمانی در یورو ۲۰۱۶، این بار با تک گول گونسالو گدس توانستند در فینال لیگ ملت های اروپا، هالند را از پیش رو بردارند و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

در نخستین دوره لیگ ملت های فوتبال اروپا تیم های پرتگال و هالند با شکست انگلستان و سویس به فینال رسیده بودند.

در دیدار دیشب هالند بازی را بهتر آغاز کرد اما این پرتگال بود که در دقیقه ۴، صاحب اولین موقعیت جدی بازی شد ولی داور سرنگون شدن سیلوا در محوطه جریمه هالند را خطا تشخیص نداد.

برتری نارنجی ها در مالکیت توپ ادامه داشت و در مقابل بازیکنان پرتگال به دنبال استفاده از ضد حملات برای رسیدن به گول بودند. در دقیقه ۱۰، فرناندس روی یکی از این ضدحملات صاحب موقعیت شد اما ضربه او نتوانست سیله‌سن را مغلوب کند.

در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان پرتگال صاحب موقعیت های جدی تری شدند اما باز هم نتوانستند از این فرصت ها استفاده کنند.

بازی با همین روند ادامه داشت و در دقیقه ۳۰، رونالدو می توانست پرتگال را پیش بیندازد اما واکنش خوب دروازه بان هالند، مانع از گولزنی او شد. در دقایق باقی مانده نیمه اول، باز هم این پرتگالی ها بودند که نمایش بهتری داشتند و صاحب چند موقعیت خوب شدند اما فرصت های آنها یکی بعد از دیگری از دست رفت تا در نهایت نیمه اول بدون گول به پایان برسد.

در نیمه دوم هم هالندی ها شروع بهتری داشتند ولی باز هم این بازیکنان پرتگال بود که خیلی زود روی دروازه این تیم خطرساز شدند ولی داور سرنگون شدن فونته در محوطه جریمه هالند را خطا تشخیص نداد.

دو تیم دقیقه بعد، روی اشتباه ده لیخت، گونسالو گدس بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

برتری پرتگالی ها ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۶۰، سرانجام این تیم به گول رسید. این بار هم ده لیخت بود که با اشتباه خود، بازیکنان پرتگال را صاحب موقعیت کرد و در نهایت شوت محکم گدس از پشت محوطه جریمه، با برخورد به دست سیله سن، وارد دروازه شد.

بعد از این گول، هالندی ها پیش کشیدند و در دقیقه ۶۶، صاحب موقعیت شدند اما ضربه دیپای را پاتریسیو با جایگیری مناسب، مهار کرد.

در ادامه بازی برای دقایقی از تب و تاب افتاد اما در دقایق پایانی، این پرتغالی ها بودند که با حملات پیاپی، چند بار تا آستانه زدن گول دوم پیش رفتند اما ضربات بازیکنان این تیم راهی به چهارچوب دروازه هالند پیدا نکرد و در نهایت بازی با همان یک گول به سود پرتگال به پایان رسید.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

بارسلونا پر درآمدترین باشگاه فوتبال دنیا

جدی ۲۵, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks