خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
افغانستان

تلاش نیروهای امنیتی برای بازگشایی شاهراه هلمند – قندهار جریان دارد

در تاریخ:
دوشنبه ۵ عقرب ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

مقام‌های محلی ولایت هلمند می‌گویند که عملیات نیروهای امنیتی افغان به هدف بازگشایی شاهراه عمومی قندهار – هلمند جریان دارد و به زودی این شاهراه به روی ترافیک باز خواهد شد.

این شاهراه پس از حملات گستردۀ طالبان بر بخش‌های شهر لشکرگاه در هفته‌های اخیر به روی ترافیک مسدود شد و تا اکنون طالبان در این شاهراه حضور پرنگ دارند.

یاسین خان، والی هلمند روز دوشنبه (پنجم عقرب) می گوید که یک واحد نیروهای ویژه که مسوولیت پاکسازی این شاهراه را از وجود طالبان به عهده داشتند، دیشب به شهر لشکرگاه رسیده اند.

آقای خان افزود که با پایان این عملیات گام‌های تازۀ را برای تامین امنیت شاهراه قندهار-هلمند روی دست خواهند گرفت و این راه به زودی و به گونۀ کامل به روی مسافران این مسیر باز خواهد شد.

او افزود: نخستین عملیات نظامیان افغان در شاهراه نمر ۶۰۱ به گونۀ موفقانه شب گذشته به پایان رسید. بر اساس پلان برخی از مناطق در مسیر این شاهراه که دوباره امن خواهد شد که در هفته‌های اخیر طالبان از این ساحات عقب‌نشینی تکتیکی کرده بودند.”

این شاهراه همچنان شش ولسوالی هلمند را با مرکز این ولایت وصل می‌کند که با مسدود شدن آن در روزهای اخیر، مشکلات زیادی را به باشندگان این ولایت به بار آورده و در حال حاضر بهای مواد خوراکی چندین برابر افزایش یافته است.

حدود دو هفته پیش طالبان حملات تهاجمی شان را بر شهر لشکرگاه‌، و ولسوالی‌های نادعلی، نهر سراج و ناوه این ولایت آغاز کرده اند که جنگجویان این گروه موفق سقوط بخش‌های شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند شده اند.

همچنان مقام‌های امنیتی این ولایت گفته اند که نظامیان افغان عملیات گستردۀ را در اطراف شهر لشکرگاه و ولسوالی‌های آن به هدف بازپس‌گیری ساحاتی که در هفته‌های اخیر در کنترول طالبان درآمده بود، آغاز کرده اند.

همچنان این مقام‌ها گفته اند که در حال حاضر جنرال یاسین ضیا، لوی درستیز قوای مسلح و جنرال عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت داخلۀ افغانستان از چندین روز به این‌سو در ولایت هلمند به سر می‌برند و قرار است به زودی وضعیت امنیتی در این ولایت بهبود یابد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

کماندوهای ارتش ۲۷ زندانی را از زندان طالبان در هلمند آزاد کردند

دلو ۲, ۱۳۹۹

مشاور امنیت ملی در هلمند نشست امنیتی برگزار کرد

جدی ۲۸, ۱۳۹۹

کماندو های ارتش ۱۳ نفر را از زندان طالبان در هلمند آزاد کردند

جدی ۲۵, ۱۳۹۹

وزارت دفاع: ۴ عضو القاعده در هلمند کشته شدند

جدی ۶, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، صفت فضلی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، صبور قیومی، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل