خبرگزاری بخدی

منو
اخبار خارجی

بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر بریتانیا انتخاب شد

در تاریخ:
پنج شنبه ۳ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

 

به گزارش رسانه های بریتانیایی بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر بریتانیا انتخاب شد، او مطابق تشریفات پس از ملاقات با ملکه بریتانیا مامور تشکیل کابینه شد.

بوریس جانسون در اولین سخنرانی خود به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا گفت می‌خواهد وضعیت این کشور را بهبود ببخشد و رهبری شایسته بریتانیا را ارائه کند.

آقای جانسون گفت: “بعد از سه سال به خود شک کردن بی مبنا، وقت آن رسیده که برخوردمان را عوض کنیم. برای آینده‌ای پس از برگزیت باید نگاهمان به فرصت‌های پیش رو باشد، نه به تهدیدها.”

او در اولین ساعت‌های روی کار آمدن تغییرات وسیعی را در کابینه آغاز کرده است و شمار زیادی از مقام‌های دولت، از جمله وزرای خارجه و دفاع، برکنار شده یا استعفا داده‌اند.

آقای جانسون ساجد جاوید، پریتی پاتل و دومینیک راب را به ترتیب به عنوان وزرای دارایی، کشور و خارجه تعیین کرده است.

بوریس جانسون جایگزین ترزا می‌ می‌شود که با شکست در به سرانجام‌ رساندن طرحش برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از رهبری حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیری بریتانیا کنار رفت.

آقای جانسون، که پیشتر شهردار لندن بوده و سابقه وزارت خارجه در کابینه خانم می را هم داشت، در انتخابات درون حزبی محافظه‌کاران به عنوان رهبر جدید انتخاب شد و به مقام نخست‌وزیری رسید.

او کمی پیش از سخنرانی در مقابل دفتر نخست‌وزیری بریتانیا به کاخ باکینگهام، اقامتگاه ملکه الیزابت دوم رفت و مطابق تشریفات به عنوان نخست‌وزیر جدید مامور تشکیل کابینه شد.

بوریس جانسون در نخستین سخنرانی رسمی خود به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا گفت مواضع “مرددها، بدبین‌ها و مایوس‌ها” اشتباه بوده است.

او از هواداران سرسخت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) است و هنگام همه‌پرسی سه سال پیش هم از چهره‌های شاخص کارزار خروج بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان