خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

برگزاری چهارمین نمایشگاه تحصیلی در کابل؛ دانشگاه غالب بزرگترین تمویل کننده

در تاریخ:
جمعه ۲۷ دلو ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مرکز نمایشگاه افغانستان چهارمین دور نمایشگاه تحصیلی را به همکاری وزارت تحصیلات عالی کشور و با اشتراک بیش از پنجاه نهاد تحصیلی تا کمتر از بیست روز دیگر در کابل برگزار می‌کند.

نمایشگاه تحصیلی که نقطه عطف برای رشد افکار علمی و فرصت طلایی برای دانشجویان و علاقمندان تحصیل خوانده می‌شود به تاریخ ( ۱۵ تا ۱۸ ماه حوت) برای چهار روز در مرکز نمایشگاه افغانستان در شهر نو کابل برگزار ‌می‌شود.

در میان نهادهای اشتراک کننده و تمویل کننده، خبرگزاری بخدی نیز یکی از اشتراک کننده‌گان و تمویل کننده چهارمین نمایشگاه تحصیلی است.

همچنان دانشگاه خصوصی غالب بزرگترین تمویل کننده و اشتراک کننده چهارمین دور نمایشگاه تحصیلی در کشور است.

عبدالرحمان حمید، معاون علمی دانشگاه غالب می‌گوید که هدف آنان برای اشتراک و تمویل نمایشگاه تحصیلی، تلاش برای نهادینه سازی فرهنگ برگزاری نمایشگاه و نیز ایجاد فرصت انتخاب نهاد تحصیلی برای علاقمندان تحصیل است.

آقای حمید به خبرگزاری بخدی گفت: ” دانشگاه غالب از اولین دور برگزاری نمایشگاه با مرکز نمایشگاه افغانستان همگام بوده و به عنوان بزرگترین تمویل کننده این نمایشگاه سهم گرفته است. این‌که امسال باز هم علاقمند شدیم تا تمویل کننده در این نمایشگاه باشیم این بود که ما خواستیم تا فرهنگ نمایشگاه را در کشور نهادینه بسازیم.”

به گفته آقای حمید، گردهم آمدن نهادهای تحصیلی زیر یک چتر یک پیام نیک است و جوانان نیز می‌توانند از میان نهادهای تحصیلی در کشور یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.

در همین حال عزیز بارکزی، رییس نمایشگاه افغانستان می‌گوید که در این دور نمایشگاه تحصیلی بیش‌تر از پنجاه نهاد تحصیلی اشتراک کرده، بورسیه های رایگان و تخفیف های ویژه نیز در نظر دارند.

آقای بارکزی به خبرگزاری بخدی گفت که هدف از برگزاری این نمایشگاه، حمایت از سکتورهای خصوصی است تا بتوانند بطن سکتور های خصوصی را به سطح ملی و بین المللی به معرفی بگیرند.

همچنان ایجاد روابط و تفاهم نامه ها میان نهاد های تحصیلی خصوصی و سایر موارد اقتصادی و فرهنگی از اهداف دیگر برگزاری این نمایشگاه خوانده شده است.

عبدالرحمان حمید، معاون علمی دانشگاه غالب می‌گوید که هدف آنان برای اشتراک و تمویل نمایشگاه تحصیلی، تلاش برای نهادینه سازی فرهنگ برگزاری نمایشگاه و نیز ایجاد فرصت انتخاب نهاد تحصیلی برای علاقمندان تحصیل است.

رقابت برای جذب دانشجو

نمایشگاه تحصیلی در کنار نهادینه سازی فرهنگ نمایشگاه و فرصتی برای علاقمندان تحصیل، زمینه رقابت نهادهای تحصیلی برای جذب دانشجویان بیشتر نیز است.

عبدالرحمان حمید، معاون علمی دانشگاه غالب می‌گوید که با اشتراک نهادهای تحصیلی در یک مکان، رقابت سالم میان این نهادها ایجاد شده و نیز تجربه‌های گذشته نهادها به اشتراک گذاشته می‌شود.

دانشگاه غالب یکی از بزرگترین تمویل کننده این نمایشگاه است. این دانشگاه در سال ۱۳۸۹ در هرات تاسیس شد و کار هود را در ۵ رشته تحصیلی شامل طب معالجوی، طب دندان، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی و کامپیوتر ساینس آغاز کرد.

پس از یک سال فعالیت، شعبه دوم اش را در کابل ایجاد کرد که در چهار رشته تحصیلی فعالیت دارد.

در همین حال آقای حمید گفت که ۳۰ درصد دانشجویان دانشگاه غالب از طریق سه دور گذشته نمایشگاه تحصیلی در این نهاد جذب شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks