خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
ورزشی

برگزاری رقابت بایسکل رانی در بامیان

در تاریخ:
شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

محمد ابراهیم دادفر ده ها دختر و پسر در ولایت بامیان در تیم های جداگانه به منظور حفاظت از محیط زیست و تجلیل از پنجم جون، روزجهانی محیط زیست در یک مسابقۀ بایسکل‌رانی اشتراک کردند.

رییس محیط زیست بامیان گفت:” این مسابقه به منظور تجلیل از حفاظت از محیط زیست برگزار شده بود که ۲۰ پسر و ۱۰ دختر در آن اشتراک کردند و فاصلۀ ۳۰ کیلومتری را بچه‌ها و ۲۰ کیلومتری را دختران رکاب زدند.”

ریحانه محمدی که در این مسابقۀ مقامات نخست را کسب کرد به صدای امریکا گفت: “پیامم به مردم این است که محیط زیست خود را پاک نگهداریم و به خاطر جلوگیری از ابتلا به کروناویروس، رهنمودهای صحی را رعایت کنیم.”

بامیان از ولایات سیاحتی کشور است و بند امیر نخستین پارک ملی کشور، درۀ شاه فولادی و فلات‌های شمال بند امیر یا “بامیان پلاتو” از جمله ساحات حفاظت شدۀ محیط زیستی این ولایت اند.

ریاست محیط زیست بامیان می‌گوید که در سطح کشور پنج ساحۀ حفاظت شدۀ محیط زیستی ازسوی سازمان‌های جهانی حفاظت از محیط زیست و حیات وحش به عنوان شناسایی شده است که سه ساحۀ آن در ولایت بامیان وجود دارد.

آقای دادفر افزود که اخیراً شکار بی‌رویۀ حیات وحش دراین ولایت کاهش یافته است، اما حفاظت از ساحات سبز در جریان ساخت و سازهای غیر پلانی هنوز از چالش‌های بزرگ فرا راه حفاظت از محیط زیست در این ولایت محسوب می‌شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل