خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

برمک: وزارت داخله ۹۰ درصد از آنارشیزم و فساد بیرون شده‌است

در تاریخ:
یکشنبه ۲۹ دلو ۱۳۹۶
گزارش توسط:
جلیل رونق - کابل
اشتراک گذاری:

ویس‌احمد برمک، وزیر امور داخله‌ی کشور امروز (یک‌شنبه، ۲۹ دلو) در کابل گفت که در شش ماه گذشته‌ی سال جاری خورشیدی وزارت داخله‌ی کشور ۹۰ درصد از آنارشیزم و فساد بیرون شده‌است.

آقای برمک که در نشست بورد بین‌المللی هم‌آهنگی پولیس صحبت می‌کرد، افزود که تمامی ضعف‌ها، منابع فساد و آنارشیزم در وزارت داخله شناسایی و گام‌های عملی در اصلاح آن‌ها برداشته شده‌است.

به گفته‌ی او؛ برنامه‌ای به منظور اصلاح فساد و آنارشیزم در این وزارت برای چهار سال آینده از سوی رهبری این وزارت به مشوره‌ی نهادهای ملی و کشورهای هم‌کار تدوین شده‌است که در حال اجرایی‌شدن است.

وزیر داخله علاوه کرد که که این برنامه در دو بخش اصلاحات سلوکی و مسوولیت‌های اساسی؛ یعنی بیرون‌کردن پولیس از حالت شبه نظامی به حالت حقیقی آن که حفاظت از مردم است، در دو دور کوتاه‌مدت و درازمدت از مرکز به ولایت‌ها تطبیق‌ می‌شود.

او گفت: «اولویت ما در سال جدید، مبارزه با فساد است و در این راستا یک اقدام بی‌پیشینه صورت گرفته‌است که کادرها با استفاده از سیستم شایسته‌سالاری تقرر خواهند شد. این روند از تقرری ۹۳ نفر پرسونل حوزه‌های کابل آغاز شده و تا به همه‌ی ولایت‌ها و ولسوالی‌ها ادامه می‌یابد.»

آقای برمک هم‌چنان گفت که پس از تطبیق این برنامه، ره‌نمودهای عملیاتی برای قدمه‌های پایین‌تر ساخته می‌شود که در آن برخورد پولیس با مردم چگونگی انجام وظایف آن‌ها تنظیم می‌شود.

او هم‌چنان در این نشست از وصل سیستم مالی وزارت داخله با وزارت مالیه خبر داد و گفت که این سیستم تا یک ماه دیگر از کابل به ولایات و ولسوالی‌ها وصل خواهد شد.

به گفته‌ی وزیر داخله‌ی کشور؛ این سیستم می‌تواند ۵۰ درصد در امر مبارزه با فساد در این وزارت کمک کند و تا کنون تطبیق این برنامه از شش ماه پیش به این طرف باعث شده‌است که درآمد وزارت داخله در نسبت به ۳ میلیارد افغانی در سال‌های گذشته ام‌سال به ۴.۹ میلیارد افغانی افزایش یابد.

این در حالی است که پیش‌تر محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور این وزارت را «قلب فساد» خوانده‌بود و خواستار اصلاحات در این وزارت شده‌بود.

پس از آن ویس‌احمد برمک، وزیر داخله‌ی کشور یک ماه پیش (۲۳ جدی) با اعلام تطبیق قانون ذاتی افسران پولیس از «اصلاحات بنیادی» در این وزارت با فعال سیستم نظارتی خبر داده‌بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

اندرابی: تامین امنیت انتخابات در اولویت کاری وزارت داخله قرار دارد

اسد ۸, ۱۳۹۸

کار ساخت یک شهرک رهایشی ویژه‌ی زنان پولیس در کابل افتتاح شد

حمل ۲۱, ۱۳۹۷

مراد: با مداخله‌کنندکان انتخابات برخورد قانونی می‌شود

حمل ۱۵, ۱۳۹۷

برمک: پولیس به دنبال شلیک شادیانه در کابل، خانه‌ها را تلاشی می‌کند

حوت ۶, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks