خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

برمک: تلاش می شود اعتماد میان پولیس، مردم افغانستان و جامعه جهانی جلب شود

در تاریخ:
دوشنبه ۱۷ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط:
عاقله رشیدی - کابل
اشتراک گذاری:

ویس احمد برمک، سرپرست وزارت امور داخله کشور بر مبارزه جدی با فساد و ایجاد اصلاحات در صفوف پولیس ملی تاکید کرده گفت که با تطبیق برنامه‌های اصلاحی اعتماد میان نیروهای پولیس، مردم افغانستان و جامعه جهانی زنده خواهد شد.

آقای برمک در نشستی با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای کمک کننده به پولیس ملی در مقر این وزارت گفت که رهبری وزارت امور داخله تلاش های خود را به هدف مبارزه جدی با فساد و ایجاد اصلاحات در صفوف پولیس ملی شدت بخشیده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور داخله با نشر خبرنامه ای از قول آقای برمک گفته که مبارزه با فساد در صدر فهرست اولویت های کاری رهبری این وزارت قرار دارد.

برمک گفته که مبارزه موثر با فساد از یک سو موجب تقویت نیروهای پولیس ملی می‌گردد و از سوی دیگر اعتماد مردم افغانستان و کشورهای کمک کننده به پولیس ملی را جلب می‌کند.

سرپرست وزارت داخله گفته که اصلاحات، ملکی سازی و آموزش از اولویت های مهم کاری دیگر برای رهبری وزارت امور داخله است و در این راستا ها نیز به همکاری کشورها و نهادهای کمک کننده به پولیس ملی تلاش ها به شدت جریان دارد.

آقای برمک افزوده: ”  انتظار می رود که این تلاش ها به نتایج مطلوب دست یافته و نیروهای پولیس بیش از هر زمان دیگری تقویت شده و به یک نیروهای موثر و قابل اعتماد به مردم افغانستان و جامعه جهانی مبدل شود.”

در خبرنامه آمده است که نمایندگان کشورهای کمک کننده به پولیس ملی، ضمن اعلام حمایت از برنامه های اصلاحی وزارت امور داخله، آمادگی خویش را در جهت همکاری با وزارت امور داخله اعلام کرده است.

این در حالیست که در این اواخر با نشر گزارش‌ها از فساد در وزارت داخله، آگاهان از عدم اعتماد مردم و جامعه جهانی نسبت به نیروهای پولیس یادآوری کرده اند.

از سویی هم محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری کشور نیز گفته بود که وزارت امور داخله از فاسد ترین اداره در کابینه او است.

همچنان اداره بازرس ایالات متحده امریکا ( سیگار) نیز در گزارشی اعلام کرده بود که مقام های امنیتی از بیوه های سربازان کشته شده در بدل پرداخت معاش استفاده جنسی کرده اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

وزیر داخله در تلاش شناسایی نخبگان پولیس؛ آیا موفق خواهد شد؟

جدی ۱۰, ۱۳۹۶

وزارت داخله صدور جواز حمل اسلحه را پس از دو سال توقف از سر گرفت

قوس ۷, ۱۳۹۶

حمله‌ کننده‌ی انتحاری در جنوب کابل قبل از رسیدن به هدف بازداشت شد

میزان ۲۶, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks