خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

برشنا: به دلیل گرم شدن هوا برق کابل سهمیه بندی شد

در تاریخ:
یکشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

شرکت برق رسانی افغانستان (برشنا) امروز یک شنبه (۲۳ سرطان) با پخش خبرنامه ای از سهمیه بندی برق کابل به دلیل گرمی هوا خبر داد.

در خبرنامه ای که از سوی این شرکت پخش شده دلیل پرچوی برق کابل توزیع عادلانه انرژی برق و حفاظت از تاسیسات برق گفته شده است.

شرکت برشنا اعلام کرده است که به دنبال گرم‌شدن هوا در فصل تابستان و اضافه‌شدن مشترکین برق، پرچاوی‌های وقفه‌ای از طرف صبح و شام در تمام ساحات کابل تطبیق می‌شود.

همچنان در این خبرنامه گفته شده که با وصل شدن سب استیشن ارغندی به شبکه برق در روزهای آینده، بخشی از مشکل کمبود برق حل شده و اضافه باری لین ها نیز کاهش پیدا می کند.

شرکت برشنا از شهروندان کابل خواسته است که به‌منظور کاهش پرچاوی برق و جلوگیری از آسیب‌رسیدن به تأسیسات برق، در کاهش مصرف انرژی برق با این اداره همکاری کنند.

براساس معلومات شرکت برشنا، کابل در حال حاضر به ۴۳۰ میگاوات برق در ساعت ضرورت دارد، اما انرژی موجود ۳۶۴ میگاوات برق در ساعت است. از این میان، ۲۴۲ میگاوات برق وارداتی، ۱۰۰ میگاوات برق تولیدی بند نغلو و ۲۲ میگاوات برق از بند سروبی تأمین می‌شود.

شرکت برشنا در ادامه افزوده است که دستگاه تولیدی ماهیپر که ظرفیت تولید بیش از ۵۰ میگاوات برق را داشت، به‌دلیل کم‌شدن آب دریای کابل، از تولید باز مانده است.

برق یکی از ضروریات اولیه شهروندان یک کشور به حساب می آید اما پس از گذشته ۱۸ سال از روی کار آمدن حکومت جدید دولت افغانستان نتوانسته مشکل برق را حد اقل برای مردم کابل حل کند و این شهر تنها پایتخت دنیا به حساب می آید که در آن برق ۲۴ ساعته وجود ندارد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

۴ تن از کارمندان شرکت برشنا بر اثر انفجار ماین زخمی شدند

ثور ۱۵, ۱۳۹۹

پولیس کابل یک گروه ۶ نفری را به اتهام تخریب پایه برق در ولسوالی میربچه کوت بازداشت کرد

ثور ۱۳, ۱۳۹۹

“برق کابل تا شام امروز به گونه موقت وصل می شود”

میزان ۱۸, ۱۳۹۸

قراردادهای سه پروژه‌ی برق‌رسانی بامیان به ارزش ۸۰ میلیون دالر به امضا رسید

ثور ۲, ۱۳۹۷

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks