خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

برای نخستین بار لیگ برتر کرکت افغانستان ” APL ” امسال برگزار می‌شود

در تاریخ:
شنبه ۲۵ حمل ۱۳۹۷
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

مسوولان اداره عمومی کرکت بورد کشور اعلام کردند که قرار است برای نخستین بار لیگ برتر کرکت افغانستان ” APL ” در کشور راه اندازی شود.

شکرالله عاطف مشعل، رییس بورد کرکت کشور امروز (شنبه) در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که نخستین فصل لیگ برتر کرکت کشور در ماه اوکتوبر امسال ( شش ماه دیگر) آغاز می‌شود و این مسابقات در کشور امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.

آقای مشعل، برگزاری مسابقات لیگ برتر کرکت کشور را قبل از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ از چندین جهت برای بازیکنان تیم کرکت و بورد کرکت کشور مفید عنوان کرده گفت که این مسابقات باعث افزایش منابع مالی و نیز ظرفیت سازی بازیکنان می‌شود.

این در حالیست که دو هفته قبل تیم ملی کرکت کشور در مسابقات راه‌یابی به جام جهانی با سه پیروزی موفق شدند به جام جهانی ۲۰۱۹ راه یابند.

تیم ملی کرکت کشور در سه بازی نخست این مسابقات در مقابل حریفان شکست خورد و اما در سه بازی دیگر به پیروزی رسید.

در همین حال رییس بورد کرکت کشور در نشست خبری امروز علت اساسی سه شکست تیم ملی کرکت در مسابقات راه‌یابی را نیز توضیح داده گفت که کمیته کرکت عوامل شکست‌های متوالی تیم ملی را بررسی کرده است.

به گفته آقای مشعل، یکی از دلایل عمده ارایه بازی ضعیف و شکست تیم ملی کرکت کشور، نبود اصغر استانکزی کاپیتان تیم ملی کرکت به دلیل مریضی بود. کاپیتان تیم ملی کرکت کشور دو روز قبل از آغاز مسابقات دچار مریضی شده و اردوی تیم را ترک کرده بود.

کمیته کرکت گفته است که در نبود کاپیتان تیم، بازیکنان دچار سردرگمی شده و بازی خوبی به نمایش نگذاشتند، تا این‌که اصغر استانکزی با بهبودی نسبی از مریضی دوباره وارد اردوی تیم شد و تیم ملی کشور سه مسابقه اخیر را به پیروزی دست یافت.

همچنان توپ اندازی ضعیف بازیکنان در سه مسابقه نخست نیز باعث شکست تیم شده بود. توپ اندازی یکی از نقاط قوت بازیکنان تیم ملی کشور کشور است.

از سویی هم آقای مشعل از آوردن اصلاحات جدی در بورد کرکت کشور نیز سخن گفته تاکید کرد که همواره تلاش خواهد کرد که تیم ملی کرکت در جمع بهترین تیم‌های دنیا باشد.

” شهزاد محمد به دلیل سرپیچی از قوانین ۳۰۰ هزار افغانی جریمه شد”

الله داد نوری، عضو کمیته نظارت کرکت بورد در نشست امروز فیصله این کمیته در مورد سرپیچی شهزاد محمدی، بازیکن تیم ملی از قوانین کرکت بورد را اعلام کرد.

گفته شده که شهزاد محمدی بدون اجازه و در جریان گذاشتن بورد کرکت کشور و با زیر پا گذاشتن قوانین بورد کرکت افغانستان و قوانین بین المللی عضویت یک باشگاه کرکت پاکستانی را کسب کرده و برای این تیم بازی کرده است.

کمیته نظارت بورد کرکت این بازیکن تیم ملی را به پرداختن ۳۰۰ هزار افغانی جریمه کرده و نیز در صورت تکرار این عمل هشدار داده است.

کمیته نظارت بورد کرکت این بازیکن تیم ملی را به پرداختن ۳۰۰ هزار افغانی جریمه کرده و نیز در صورت تکرار این عمل هشدار داده است.

در همین حال رییس بورد کرکت کشور در این مورد گفت: ” این برای ما قابل قبول نیست که بازیکن تیم ملی کرکت ما بدون اجازه بورد برای یک باشگاه خارجی بازی کند، او هم در صورتی که برای تیم ملی تلاش های لازم را انجام ندهد و اما برای یک باشگاه خارجی بهترین نمایش را داشته باشد.”

آقای مشعل همچنان گفت که پس از این بازیکنان تیم ملی و اعضای بورد کرکت کشور نمی‌توانند بدون اجازه دفتر بورد به خارج از کشور سفر کرده و یا برای یک باشگاه خارجی بازی کند.

او تاکید کرد که برای آنعده بازیکنان و یا اعضای بورد کرکت تا یک ماه مهلت داده شده است که خود همراه با خانواده دوباره به کشور برگردد، در غیر آن قرارداد آنها لغو خواهد شد.

آقای مشعل همچنان از راه اندازی مسابقات داخلی قبل از آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ خبر داده گفت که این مسابقات برای آمادگی بهتر بازیکنان و درخش چهره های جوان موثر خواهد بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

دیده بان شفافیت: کرکت بورد نیاز به بازسازی بر اساس شیوه های بین المللی دارد

سنبله ۱۵, ۱۳۹۹

لیگ “شپگیزه” فرصتی برای شناسایی و شکوفایی استعداد های جوان کرکت

اسد ۲, ۱۳۹۹

رشته ورزشی کرکت اجازه فعالیت دوباره را گرفت

سرطان ۲۱, ۱۳۹۹

ابراهیم مومند به عنوان سخنگوی جدید کرکت بورد معرفی شد

عقرب ۲۲, ۱۳۹۸

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان