"/>

خبرگزاری بخدی

منو
بازسازی

بازدید از شکبه آبرسانی شهر زرنج توسط وزیر احیا و انکشاف دهات

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۱ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مسوولان وزارت احیا و انکشاف دهات کشور می گویند که آنان برای بازدید از شکبه های آبرسانی در شهر زرنج بازدید کرده اند.

مسوولان وزارت احیا و انکشاف دهات کشور می گویند که آنان برای بازدید از شکبه های آبرسانی در شهر زرنج بازدید کرده اند.
اکبر رستمی سخنگوی وزارت احیا و انکشاف دهات به خبرگزاری بخدی گفت: پروژه های که انجنیر نصیر احمد درانی از آن دیدن کرده شامل دو مرحله می شود.
آقای اکبری گفت که مرحله اول آن شامل احداث منبع آب، ذخیره آب به حجم ۱۲۰۰متر مکعب و پاین لاین انتقالی به طول ۴۵کیلومتر به هزینه ۱۳میلیون دالر تکمیل گردیده است.
او همزمان افزود که مرحله دوم شامل شبکه توزیع شهری به طول ۲۵۰کیلومتر و ذخیره ارتفاعی می‌ باشد که به ارزش ۸،۴ میلیون دالر ساخته شده است.
به گفته او وزیر احیا و انکشاف دهات در محفلی در تالار کنفرانس ولایت نیمروز به مسوولان محلی، متنفذین، بزرگان اقوام و باشندگان شهر زرنج وعده سپرد که مرحله دوم این شبکه تا آخر ماه حوت تکمیل و مورد بهره ‌برداری قرار می ‌گیرد.
در همین حال اما گفته می شود که سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن، نیز گفته است که این پروژه بهترین گام در راستای تامین آب پاک و حل مشکلات باشندگان شهر زرنج می ‌باشد.
در عین حال، انجنیر سمیع والی نیمروز گفت که کمبود آب آشامیدنی بزرگ ‌ترین مشکل به خصوص در شهر زرنج و قریه‌ های اطراف آن بود که با افتتاح این پروژه خوشبختانه مشکلات مردم به شکل اساسی برطرف می ‌گردد.
قرار است این پروژه بعد از افتتاح، طبق تفاهمنامه‌ ی قبلی به ریاست عمومی آبرسانی و کانالازیسیون شهری، تسلیم گردد.
گفته می شود که در این سفر همرا با نصیر احمد درانی، وزیران شهر سازی و مسکن و فواید عامه نیز به شهر زرنج رفته اند.
بهره برداری از سرک شهر سیستان
اکبر رستمی همچنان به خبرگزاری بخدی گفت که در این سفر سرک شهرک سیستان در مربوطات شهر زرنج ولایت نیمروز توسط نصیر احمد درانی به بهره برداری سپرد.
به گفته رستمی در بهره برداری این سرک محمد بلیغ وزیر فواید عامه و سید سعادت منصور نادری وزیر شهر سازی و مسکن و سمیع والی نیمروز و برخی از وکلای مردم این ولایت حضور داشتند.
رستمی افزود که این سرک به طول چهار کیلومتر به هزینه بیش از ۵۷ میلیون افغانی به شکل اساسی توسط برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات ساخته شده است.
با این حال، سمیع والی نیمروز، شماری از بزرگان اقوام و اعضای شوراهای انکشافی قریه‌ ها طی یک گردهمایی مردمی، ضمن قدردانی از فعالیت‌ ها و کارکرد های وزارت احیا و انکشاف در این ولایت، خواهان تطبیق پروژه‌ های بیشتر در مناطق محروم نیمروز شدند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

استفاده ۷۰ درصد مردم از آب آشامیدنی تا چهار سال آینده؛ میثاق شهروندی

حوت ۱۴, ۱۳۹۵

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks