خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

اندرابی: طالبان با استخبارات‌ بیرونی برای پیشبرد جنگ نیابتی در تعامل است

در تاریخ:
پنج شنبه ۱۷ دلو ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

سرپرست وزارت داخله می گوید که گروه طالبان متشکل از شبکه‌های مختلف و یک چتر توسعه و ظهور تروریسم بین‌المللی است.

مسعود اندرابی امروز پنج شنبه(۱۷دلو) در برنامه “چالش‌ها و فرصت‌های اصلاحات پایدار در وزارت امور داخله” در انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان، در مورد عقیدتی بودن یا اقتصادی بودن جنگ طالبان گفت: “طالبان متشکل از شبکه‌های مختلف می‌باشند، طالبان چتر انکشاف و ظهور تروریسم بین‌المللی می‌باشند، طالبان با استخبارات‌های بیرونی برای پیشبرد جنگ نیابتی در تعامل هستند.”

او افزود، آتش‌بس می‌تواند زمینه‌های ‌ صلح را در‌ کشور نهادینه کند.

سرپرست وزارت داخله خاطرنشان کرد: “بحث دوم محاسبه مهمات پولیس است. ما امسال بیشتر جنگ کردیم نسبت به سال‌های گذشته؛ اما تا ۲۱ میلیون مهمات کمتر مصرف شد”.

اندرابی ادامه داد که در دو سال گذشته بحث رهبری، چگونگی رهبری در طبقات میانه و بالا، فساد و حساب‌دهی، کادر و تعلیمات و موجودیت پولیس در پاسگاه‌های افغانستان، رسیدگی به امور لوجیستیکی و تامیناتی آسیب شناسی شده و استراتژی رفع آسیب‌ها مد نظر قرار گرفته است.

او جدید شدن قانون اساسی افسران، غیرسیاسی کردن در رده‌های بالای پولیس و غیرنظامی‌سازی بعضی از بخش‌های تخصصی از جمله ‌گام‌های وزارت داخله برای رفع چالش‌های موجود خوانده و تاکید کرد که وزارت داخله کوشش کرده برای زدودن فساد، با ایجاد یک نهاد امنیت داخلی، بر فساد موجود فایق آید.

اندرابی اضافه کرد که ” اول قرار نبود پولیس در میدان جنگ حضور نداشته باشد، ولی با بیشتر شدن جنگ پولیس وارد جنگ شد. در این اواخر، به‌ویژه چهار سال گذشته، تلاش صورت گرفته پولیس دوباره از جنگ فاصله بگیرد و به تامین امنیت بپردازد.”

سرپرست وزارت داخله همچنان خاطرنشان کرد: “نیروهای امنیتی توانایی دفاع از افغانستان دارند و با وجود این که در یک سال گذشته فضای سیاسی برای طالبان فراهم بود، طالبان حملاتی انجام دادند که نه تنها فتحی نکردند، بلکه نقاط تحت کنترل خود را از دست دادند”.

اندرابی در حالی از ایجاد اصلاحات در نیروهای پولیس سخن می گوید که امروز سخنگوی این وزارت از بازداشت یک شبکه قاچاقبران مواد مخدر که همه مقامات ارشد مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل بودند، خبر داد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

نی: امریه وزارت داخله باعث نقض آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات می شود

دلو ۲۱, ۱۳۹۸

وزارت داخله: هیج یک از مقام های پولیس نمی تواند با رسانه ها مصاحبه کند

دلو ۲۱, ۱۳۹۸

وزارت داخله: زندان در انتظار کسانی که از مواد سوخت دودزا استفاده می‌کنند

جدی ۳, ۱۳۹۸

اندرابی: تلفات نیروهای امنیتی ۱۰ درصد کاهش یافته است

قوس ۲۱, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks