خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

الیاسی: شش هزار و ۲۹۲ شکایت استینافی ثبت شده است

در تاریخ:
سه شنبه ۱ دلو ۱۳۹۸
گزارش توسط:
احمد ظاهر قادری-کابل
اشتراک گذاری:

قاسم الیاسی، دبیر و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی کشور می‌گوید که تا پایان مهلت تعیین شده (دوشنبه شب)، ارقام اعتراض‌های استینافی در برابر فیصله‌های صادر شده از سوی دفترهای ولایتی این کمیسیون به شش هزار و ۲۹۲ شکایت رسیده است.

آقای الیاسی به خبرگزاری بخدی گفت: ” تا دیروز زمان برای ثبت شکایت های استینافی وجود داشت اما تا پایان روز یکشنبه سه تیم انتخاباتی در مجموع شش هزار و ۲۹۲ شکایت استینافی را علیه فیصله های کمیسیون شکایات انتخاباتی به ثبت رسانده اند که امکان دارد برخی از این شکایت ها تکراری باشد و امکان دارد سقف شکایات استینافی به شش هزار برسد.”

الیاسی افزود از امروز طبقه بندی شکایت ها آغاز شده و رسیدگی به شکایت های استینافی نیز در دفتر مرکزی این کمیسیون جریان دارد.

روند ثبت اعتراض‌های استینافی در برابر فیصله‌های صادر شده از سوی دفترهای ولایتی کمیسیون شکایات انتخابات هفته گذشته در ۲۴ جدی آغاز شد. هرچند قانون انتخابات میعاد ثبت اعتراض‌های استینافی را سه روز پس از ابلاغ فیصله دفترهای ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی در نظر گرفته است، اما مسوولان این کمیسیون می‌گویند این روند در ولایت‌های کابل، خوست و پکتیکا تا پایان روز گذشته (دوشنبه، ۳۰ جدی) ادامه یافته است.

با این حال سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی دلیل ادامه ثبت اعتراض‌های استینافی را در این سه ولایت تاخیر در ابلاغ فیصله‌های صادر شده از سوی دفترهای ولایتی عنوان کرد و گفت، دفترهای ولایتی این کمیسیون در ولایت‌های کابل، خوست و پکتیکا فیصله‌های‌شان را در بیست‌وپنجم جدی اعلام کرده‌اند.

روند ثبت اعتراض‌های استینافی پس از آن آغاز شد که فیصله‌های دفترهای ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی در برابر شکایت‌های ثبت شده در پیوند به اعلام نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ جدی اعلام شد.

بر اساس فیصله دفترهای ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی آرای پنج‎‌هزار و ۳۱۶ محل رای‌دهی در ۲۱ ولایت نیاز به بازشماری دارند. این محلات ۲۰درصد کل محلات رأی‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری را شکل می‌دهد. انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ششم میزان سال جاری در ۲۶ هزار و ۵۶۳ محل رای‌دهی برگزار شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

امرالله صالح، دفتر کاری اش در ساختمان صدارت را تسلیم شد

سرطان ۱۷, ۱۳۹۹

توافق نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله امروز امضا می شود

ثور ۲۸, ۱۳۹۹

خلیلزاد: ماه رمضان فرصتی است تا رهبران افغان منافع افغانستان را به منافع خود ارجحیت دهند

ثور ۷, ۱۳۹۹

فضل محمود فضلی از سوی رییس جمهورغنی به عنوان رییس اداره امور تعیین شد

حمل ۲۱, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان