خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

افغانستان در رقابت های بین المللی دوش “ماراتون”  قهرمان شد

در تاریخ:
شنبه ۶ عقرب ۱۳۹۶
گزارش توسط:
امان فرهنگ - کابل
اشتراک گذاری:

سومین دور رقابت های بین المللی دوش ماراتون که در ولایت بامیان برگزار شده بود، با قهرمانی افغانستان به پایان رسید.

در این رقابت ورزشکاران ۱۱ کشور جهان شرکت داشتند که محمد کریم یاقوت از ولایت پکتیا، توانست مقام نخست را برای افغانستان کسب کند.

سومین دور رقابت های بین المللی دوش ماراتون درمرکز ولایت بامیان به فاصله ۴۲ کیلومتر برگزار شد که آقای یاقوت توانست این فاصله را در ۹ ساعت و ۵۹ دقیقه طی کند و بر سکوی قهرمانی بیایستد.

او در مورد قهرمانی خویش گفت: “هر کس که بتواند در این ماراتون شرکت کند و این مسابقه را ختم کند قهرمان است. در این مسابقه نفر اول یا دوم بودن مهم نیست. مهم این است که ورزش کنیم. به نظر من تمام ورزشکاران قهرمان هستند چون ورزش می‌کنند و صحتمند اند.”

دراین رقابت بین‌المللی ورزشکاران کشورهای‌آمریکا، انگستان، استرالیا، فرانسه، کانادا، ولز، تایوان، ایران، چک و روسیه حضور داشتند که دیوید فیلد از آسترالیا و حسین از افغانستان توانستند مقام‌های دوم و سوم را به دست آورند.

دیوید فیلد از کشور آسترالیا که مقام دوم را کسب کرده در مورد فضای بامیان برای برگزاری این رقابت ها گفت: “من خیلی علاقه داشتم که به افغانستان بیایم و دویدن را دوست دارم اما همیشه فکر می‌کردم که اینجا احساس امنیت نمی‌کنم، اما اکنون در اینجا خیلی احساس امنیت می‌کنم. رفتار مردم بسیار دوستانه است. من به تنهایی در بازار اینجا قدم می‌زنم و به تنهایی در مسابقه شرکت کردم. من قبل از آمدنم به بامیان فکر نمی‌کردم اینجا اینقدر امن باشد.”

از سویی هم جمیز بیگن، رییس ماراتون افغانستان با ابراز خرسندی از برگزاری این رقابت ها در فضای امن، گفت: “روز بسیار خوبی داشتیم. این مسابقات در دو بخش برگزار شد که در بخش اول به فاصله ۱۰ کیلومتر که ۲۴۰ نفر شرکت کرده بودند و در بخش ماراتون ۱۵۰ نفر اشتراک کردند. در این مسابقات تعداد زیادی از کشورهای مختلف دنیا شرکت کردند همین‌طور تعداد زیادی از دختران و پسران جوان از ولایت‌های مختلف افغانستان نیز شرکت داشتند. تمام آن‌ها برای صلح، زنان و مردم افغانستان دویدند.”

سومین دور رقابت های بین المللی دوش ماراتون با همکاری اداره محلی بامیان، حمایت مالی شرکت مخابراتی اتصالات و توسط رضاکاران از کشورهای مختلف جهان با هدف صلح، تشویق ورزشکاران و جذب گردشگران خارجی در ولایت بامیان برگزار شد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

۸ هزار خانواده در بامیان به کمک های فوری بشردوستانه نیاز دارند

جدی ۱۷, ۱۳۹۸

مردی در بامیان خانم اش را با ضربات چاقو زخمی کرد

قوس ۲۰, ۱۳۹۸

قراردادهای سه پروژه‌ی برق‌رسانی بامیان به ارزش ۸۰ میلیون دالر به امضا رسید

ثور ۲, ۱۳۹۷

معترضان در بامیان دولت را به خیزش و اقدام مسلحانه هشدار دادند

جدی ۳۰, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان