خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
سیاسی

اعضای مجلس نمایندگان امریکا بر حمایت از نیروهای امنیتی و قوای هوایی کشور تاکید کردند

در تاریخ:
سه شنبه ۱۲ اسد ۱۴۰۰
گزارش توسط:
نصیر وحدت - کابل
اشتراک گذاری:

اجمل رحمانی، عضو مجلس نمایندگان کشور می گوید که اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا در گفتگو با وی بر حمایت از نیروهای امنیتی و قوای هوایی کشور تاکید کرده اند.

آقای رحمانی در صحفه فیسبوک خود نوشته است که واشنگتن، دی. سی- شورای صلح و رفاه دموکراتیک افغانستان-امریکا(DPPC)، در راستای پیشبرد ماموریت این سازمان برای ارتقاء منافع نسل جوان افغان و ایجاد پل قوی میان پارلمان افغانستان و کانگرس ایالات متحده، یک سلسله از نشست های را هفته گذشته با مقامات منتخب و رسانه های خبری در واشنگتن دی سی برگزار نمود.

هدف از جلسات ما این بود که از مجلس نمایندگان ایالات متحده بخواهیم تا از قدرت قانونگذاری خود طوری استفاده نماید تا جلوی پیروزی نظامی طالبان بالای مردم افغانستان را بگیرد. ما از کانگرس تقاضا نمودیم تا جهت افزایش روحیه و توانایی های نیروهای امنیتی افغان اقدامات فوری انجام بدهد. نمایندگان مجلس محترم حاجی اجمل رحمانی و محترم میر حیدر افضلی خواهان پشتیبانی هدفمند نیروهای امنیتی افغان جهت رفع نیازمندی های جدی آنها به ویژه در بخش ترمیم و نگهداری هواپیما، تدارکات و پشتیبانی هوایی برای قوای هوایی گردیدند. خانم ناهید فرید، نماینده مجلس توضیح داد که چگونه حمایت کانگرس از نیروی هوایی در حفظ زنان و کودکان از حملات و جنایات نظامی طالبان کمک می نماید.

مجلس نمایندگان ایالات متحده احساس شوک، غم و اندوه نسبت به حملات اخیر نظامی طالبان و خطراتی که اکنون افغانهای عادی را تهدید می نماید داشت. اعضای کانگرس متعهد به ادامه حمایت مالی از مردم افغانستان و نیروهای امنیتی شدند. آنها همچنان خواستار همکاری نزدیکتر با رهبران جوان اصلاح طلب در پارلمان افغانستان شدند.

شورای صلح و رفاه دموکراتیک افغانستان-امریکا با ده سناتور، اعضای مجلس نمایندگان و زنان در کمیته های خدمات تسلیحاتی مجلس و سنا، کمیته امور خارجی مجلس و کمیته روابط خارجی سنا دیدار نمود. این کمیته ها اختیار تأیید و نظارت بر بودجه و حمایت دولت ایالات متحده به نیازهای نظامی، توسعه و بشردوستانه افغانستان را دارند.

اعضای پارلمان کشور خانم نیلوفر جلالی کوفی، و خانم زهره نوروزی، در ملاقات با انجمن «زنان، صلح و امنیت» اشتراک ورزیدند. انجمن «زنان، صلح و امنیت» یک گروه دو حزبی تشکیل شده از اعضای کانگرس است که از سیاست های پیشتبانی از حقوق و ایمنی زنان و دختران در مناطق درگیر چنگ و آسیب دیده حمایت می نماید.

اجمل رحمانی، محترم میر حیدر افضلی و خانم ناهید فرید همچنان با چندین سازمان رسانه ای خبری امریکایی و بین المللی دیدار نمودند. در این جلسات نمایندگان مجلس بر نیاز دولت امریکا برای پشتیبانی هدفمند از نیروی هوایی افغانستان و اقداماتی که موجب تقویت روحیه و تواناییهای آنها می گردد، تأکید نمودند. رویترز، آژانس فرانس پرس و واشنگتن تایمز مقالات را منتشر نمودند که در آن نمایندگان مجلس از دولت ایالات متحده درخواست کمک نموده اند. خواست های نمایندگان مجلس در هفته جاری به ترتیب توسط ستوان جنرال مک مستر مشاور سابق امنیت ملی آمریکا و رونالد نویمان، سفیر سابق آمریکا در افغانستان، در نوشتار های که در وال استریت ژورنال و واشنگتن پست نوشته شده بود، مورد توجه قرار گرفت.

همزمان با نبرد برای نجات افغانستان از طالبان، DPPC به کار تأثیرگذار خویش در واشنگتن دی سی با کانگرس و پارلمان افغانستان ادامه خواهد داد. ما طی هفته های آینده مجموعه ای از جلسات را برنامه ریزی کرده ایم، از جمله بازدید نمایندگان مجلس از ایالات متحده.

قابل یاد آوری است که در یک هفته گذشته آقای رحمانی همواره مصروف دیدار و گفتگو در مورد موضوعات مختلف از جمله صلح و اوضاع جاری افغانستان بوده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

اجمل رحمانی با براد اشنایدر عضو مجلس نمایندگان امریکا گفتگو کرد

اسد ۶, ۱۴۰۰

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل