خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

از نخستین سالروز کشته شدن دسته جمعی ۱۰ خبرنگار در کابل یادبود شد

در تاریخ:
سه شنبه ۱۰ ثور ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

از نخستین سالروز کشته شدن دسته جمعی ۹ خبرنگار در شهر کابل و ترور یک خبرنگار در ولایت، امروز (سه‌شنبه، ۱۰ ثور) با حضور مقام‌های بلند رتبه حکومت یادبود بعمل آمد.

سال گذشته به تاریخ ( ۱۰ ثور ۱۳۹۷) ۹ خبرنگار از رسانه های خصوصی کشور در دو انفجار پی‌هم در منطقه شش‌درک کابل کشته شدند. در همان روز احمد شاه، خبرنگار محلی بی‌بی‌سی در ولایت خوست نیز ترور شد.

یار محمد توخی تصویر بردار تلویزیون طلوع نیوز، عبادالله حنانزی، محرم درانی و سباوون کاکر خبرنگاران رادیو آزادی؛ غازی رسولی و نورزعلی خاموش خبرنگار و تصویربردار تلویزیون یک؛ سلیم تلاش وعلی سلیمی خبرنگار و تصویربردار تلویزیون مشعل؛ و شاه مری فیضی عکاس خبرگزاری فرانسه کسانی اند که در دومین حمله انتحاری سال گذشته در شش درک کابل جان باختند.

بدین مناسبت کمیته هماهنگی خبرنگاران افغانستان امروز با نشر اعلامیه‌ای از طرفین درگیر جنگ در افغانستان خواستند برای تامین مصونیت خبرنگاران ساز و کار مشخصی را روی دست گیرند.

اعضای این کمیته در اعلامیه‌ای خبرنگاران را نیز از قربانیان اصلی جنگ خواندند و از هر تلاشی برای تامین صلح حمایت کرده و خواهان حفظ آزادی بیان و دستاوردهای رسانه‌ها در این روند شدند.

نهادهای پشتیبان رسانه های آزاد می گویند که درسال روان نیز میزان تهدیدها دربرابر خبرنگاران و رسانه ها بلند است.

در همین حال حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور امروز سه شنبه در مراسم یادبود از نخستین سالگرد کشته شدن دسته جمعی خبرنگاران ۱۰ ثور ۱۳۹۷ ، خبرنگاران را مستندسازان تاریخ خواند.

آقای محب از نقش خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی ستایش کرد و تاکید ورزید که امنیت جانی خبرنگاران برای حکومت مهم است و در این زمینه تعهد وجود دارد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

۶ خبرنگار محلی در پکتیکا از سوی طالبان ربوده شده اند

سنبله ۱۶, ۱۳۹۸

عاملان قتل عبدالمنان ارغند خبرنگار ” کابل نیوز” محکوم به اعدام شدند

حمل ۲۷, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks