خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

ارگ: “برعکس ادعای طالبان مدیریت کامل انتخابات به دوش افغان ها است”

در تاریخ:
سه شنبه ۱۵ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

دفتر رییس جمهور افغانستان (ارگ) در واکنش به اعلامیه طالبان که گفته بود انتخابات یک پروسه جعلی است توسط بیگانگان اداره می شود، اعلام کرده است که مدیریت کامل انتخابات به دوش افغان ها است.

در خبرنامه ایی که امروز (۳ شنبه، ۱۵ اسد) از سوی اگر پخش شده آمده است که “اشتراک در انتخابات و تعیین اولی‌الامر از طریق رای مستقیم، حق شرعی و قانونی مردم افغانستان است.”

همچنان در این خبرنامه گفته شده که دولت افغانستان تمام آمادگی های لازم را برای تدویر انتخابات آزاد، شفاف و سرتاسری اتخاذ نموده تا شهروندان افغانستان بتوانند به گونه مستقیم در مورد تعیین زعامت مشروع برای کشورشان سهم بگیرند.

ارگ افزوده که برعکس ادعای طالبان، که همین اکنون در قطر با ایالات متحده امریکا وارد مذاکره هستند، بخش اعظم بودجه انتخابات از جانب دولت افغانستان تامین گردیده و مدیریت کامل این پروسه به دوش افغان هاست.

همچنان در این اعلامیه گفته شده که همانگونه که اعضای محترم ولسی جرگه افغانستان به مثابه نمایندگان منتخب مردم افغانستان، امروز نیز با اصدار مصوبه‌یی از تدویر انتخابات در زمان معین آن پشتیبانی نمودند حکومت افغانستان یکبار دیگر از تمام نهادهایی که در تدویر انتخابات سهیم اند، می خواهد تا انتخابات را به وقت و زمان معین آن تدویر نمایند.

ارگ می گوید نیروهای امنیتی افغانستان که فرزندان اصیل این کشور اند، به گونه کامل آماده هستند تا از مردم افغانستان در برابر این گونه تهدیدها حفاظت نموده و نخواهند گذاشت هیچ کسی مانع حق اشتراک شان در تعیین سرنوشت شان شود.

همچنان گفته شده است که رییس جمهور غنی به  نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به گونه قاطع هدایت داده داده تا نگذارند این پروسه ملی و سرنوشت ساز مختل گردد.

ارگ از طالبان خواسته که همانگونه که در ظاهر شعار صلح را سر می دهند ولی در عمل به طور روزمره مردم افغانستان را تهدید به مرگ می کنند، صلح خواهی را در عمل نشان دهند و از تهدید مردم خودداری کنند.

به گفته ارگ، مردم افغانستان در گذشته هم ثابت کرده اند که تهدید و هراساندن دشمنان افغانستان نمی تواند، مانع اشتراک شان در پروسه های ملی و سرنوشت ساز شوند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۶ میزان برگزارشود، این درحالی است که گروه طالبان با پخش اعلامیه مخالفت شان را با برگزاری این انتخابات اعلام کرده اند.

این گروه از دولت افغانستان و جامعه جهانی خواسته است تا بجای برگزاری انتخابات، آوردن صلح را در اولویت کاری خویش قرار دهند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

امرالله صالح، دفتر کاری اش در ساختمان صدارت را تسلیم شد

سرطان ۱۷, ۱۳۹۹

توافق نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله امروز امضا می شود

ثور ۲۸, ۱۳۹۹

خلیلزاد: ماه رمضان فرصتی است تا رهبران افغان منافع افغانستان را به منافع خود ارجحیت دهند

ثور ۷, ۱۳۹۹

فضل محمود فضلی از سوی رییس جمهورغنی به عنوان رییس اداره امور تعیین شد

حمل ۲۱, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان