خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

ادامه اعتراضات؛ هواداران تیم “ثبات و همگرایی” در تخار و فاریاب انتخاباتی تظاهرات کردند

در تاریخ:
دوشنبه ۱۱ قوس ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

هزاران هوادار تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله امروز دوشنبه (۱۱ قوس) در ولایت‌های شمالی تخار و فاریاب دست به راه‌پیمایی اعتراضی زده و بر جداسازی آنچه ” آرای پاک از ناپاک” می‌خوانند، تاکید کردند.

این راه‌پیمایی صبح امروز در این دو ولایت از مقابل دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات آغاز و به سوی مرکز شهر حرکت کردند. گفته شده که راه پیمایی تاکنون به گونه مسالمت آمیز ادامه دارد.

معترضان در این راه‌پیمایی می‌گویند که به کمیسیون مستقل انتخابات این حق را نمی‌دهند که در مقابل آرای شان “خیانت و تقلب” کند.

فیض محمد توحیدی از نماینده های تیم‌ثبات و همگرایی در تخار در صحبت با رسانه‌ها گفت تا زمانی‌که “آرای پاک از ناپاک” جدا نشود، اعتراضات مدنی شان در شهر تالقان مرکز ولایت تخار ادامه خواهد داشت.

در همین حال خلیل اسیر، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت تخار گفته که نیروهای امنیتی تدابیر شدید امنیتی را جهت تامین امنیت معترضان روی دست دارد و تاکنون کدام مواردی گزارش نشده است.

در ولایت فاریاب نیز هزاران هوادار تیم ثبات و همگرایی با حمل پوسترهای عکس عبدالرشید دوستم در جاده دفتر کمیسیون ولایتی انتخاباتی در حرکت استند.

ظاهرا تاکید معترضان هوادار تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله به باطل کردن ۳۰۰ هزار رای است. این آرا که شامل ۱۰۲ هزار رای خارج از وقت و ۱۳۷ هزار رای بدون بایومتریک است، تاکنون بی سرنوشت است.

ستاد انتخاباتی عبدالله تاکید دارد که این آرا قبل از روند بازشماری آرا باید باطل اعلام شود، اما کمیسیون انتخابات می گوید که قبل از روند بازشماری نمی تواند سرنوشت این آرا را مشخص کند.

این در حالی است که روز جمعه گذشته هزاران تن از هواداران تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در کابل در اعتراض به آنچه که «تقلب گسترده و سیستماتیک» در انتخابات ریاست‌جمهوری خواندند، تظاهرات کردند.

روز گذشته نیز شماری دیگر از هواداران تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در بغلان نیز تظاهرات کرده بودند.

سخنگوی این تیم انتخاباتی گفته تا زمانی که کمیسیون انتخابات سرنوشت ۳۰۰ هزار را مشخص نسازد، هوادارن این تیم در سراسر کشور دست به تظاهرات خواهند زد.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات گفته به زودی نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان