خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

اداره ملی محیط زیست از مالکین شهرک ها و بلندمنزل ها خواست برای جلوگیری از آلودگی هوا از گاز مایع استفاده کنند

در تاریخ:
شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

اداره ملی محیط زیست کشور از تمامی مالکین شهرک ها و بلندمنزل ها می خواهد که برای جلوگیری از آلوده شدن هوا در فصل سرما بجای استفاده از زغال سنگ از گاز مایع استفاده کنند.

این اداره اعلام کرده است که به هدف کاهش آلودگی هوا در فصل زمستان امسال، از مالکین شهرک ها و بلند منزل ها در خواست کرد که الی اخیر ماه عقرب سال روان، سیستم تسخین مرکز گرمی و مواد سوخت بلند منزل ها وشهرک های شان را از زغال سنگ، به گاز مایع تبدیل کنند.

شاه زمان میوندی، رییس اداره ملی محیط زیست کشور که امروز (شنبه، ۱۴ سرطان) در یک نشست خبری صحبت می کرد افزود که درصورت عدم اصلاح وتغییر سیستم مرکز گرمی شهرک ها وبلند منزل ها، بخش نظارت وتفتیش این اداره اجازه فعالیت به مرکز گرمی های شهرک ها وبلند منزل ها را نخواهد داد.

میوندی با تأکید بر آنکه نصب فلتر های تصفیه دود شهرک ها وبلند منزل ها که سال گذشته آغاز گردیده است ادامه دارد، افزود: در هر صورت، نصب فلتر تصفیه دود، ضرورت جدی است.

او در همین حال، ابراز امیدواری نمود که نمایندگان سکتور خصوصی وسرمایه گذاران، در امر مهار منابع آلوده کننده محیط زیست، نهاد های مسوول را کمک نمایند.

با تلاش اداره ملی حفاظت محیط زیست، ودیگر شرکای کاری آن به هدف تنظیم سیستم سوخت اصناف به ویژه در فصل زمستان سال گذشته، ۹۷ درصد از سیستم تسخین ۶۹ هتل عروسی، ۸۳ درصد از سیستم تسخین ۷۹۱ رستورانت، ۹۸ درصد از سیستم تسخین ۱۴۶۱ خبازی و۱۰ درصد از سیستم تسخین ۳۷۷ سقابه در شهر کابل؛ گاز سوز شده اند.

اداره حفاظت محیط زیست می گوید که بر بنیاد مطالعات بین المللی، افراد معروض با آلودگی هوا، در برابر ویروس کرونا آسیب پذیری بیشتر دارند.

در فصل زمستان بیشتر مردم افغانستان از ذغال سنگ برای گرم کردن خانه های خود استفاده می کنند که این کار باعث افزایش آلودگی هوا می شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

طرح تعدیل مواد مقرره کاهش و جلوگیری از آلودگی هوا مورد تایید کمیته قوانین قرار گرفت

سرطان ۲۱, ۱۳۹۹

اداره محیط زیست: دشت ناور غزنی، جنگلات نورستان و چند منطقه دیگر به “ساحه محافظت شده” اضافه شدند

جوزا ۱۸, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان