خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

اختلاف ها در تیم ملی کرکت، آیا کرکت بورد قادر به مدیریت بحران است؟

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

گلبدین نایب، کاپیتان پیشین تیم ملی کرکت در واکنش به تعیین شدن اصغر افغان به عنوان کاپیتان جدید تیم ملی گفته است که “تا زمانی که اصغر افغان در کاپیتان تیم ملی است در بازی های تیم ملی حضور نخواهد یافت.”

بورد کرکت افغانستان روز چهارشنبه ۱۱ دسمبر (۲۰ قوس) در یک تصمیم تازه محمد اصغر افغان را کپتان تیم ملی کرکت افغانستان تعیین کرد.

آقای نایب گفته است که به دلیل “برخی کارکردهای” اصغر افغان در جام جهانی کرکت این تصمیم را گرفته است. او گفت: “بدبختانه کسی کپتان تیم تعیین می‌شود که در جام جهانی به نام و پرچم افغانستان تمسخر کرده است…کسیکه باید محاکمه شود، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان می‌شود”.

اصغر افغان پیش از جام جهانی ۲۰۱۹ نیز کپتان تیم ملی کرکت افغانستان بود، اما کرکت بورد به جای وی گلبدین نایب را به صفت کپتان تعیین کرد.

در آن زمان اصغر افغان با این اقدام کرکت بورد ابراز ناخرسندی کرد و راشد خان و محمد نبی هم در تقبیح این اقدام در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان دادند.

گلبدین نایب در اظهارات تازه‌اش ادعا کرده است که اصغر افغان، شماری از “بازیکنان مهم” تیم ملی و عاطف مشعل، سفیر افغانستان در پاکستان یک دسته اند.

آقای نایب هرچند مشخص نکرد که این “بازیکنان مهم” کی‌ها اند، اما گفت که در زمان برکنار شدن اصغر افغان از کپتانی تیم ملی کرکت افغانستان، محمد نبی و راشد آرمان مخالفت شان را ابراز کرده بودند.

گلبدین نایب خطاب به عاطف مشعل گفت که خود را از کرکت دور نگه‌دارد. او گفت: “تو (مشعل) در مورد کرکت به رییس جمهور گزارش غلط می‌دهی و من روزی با رییس جمهور خواهم نشست و تمام حقایق را به وی خواهم گفت”.

گلبدین نایب همچنان ادعا کرد که در مورد “فساد” عاطف مشعل در کرکت بورد، شواهد و مدارک را در تلیفون خود دارد، اما در مورد ادعای فساد جزییاتی ارایه نکرد.

او همچنان، اصغر افغان را به “عقده گشایی” متهم کرد و گفت که آقای افغان به خاطر منافع شخصی خود دیگران را قربانی می‌کند. او گفت: “حشمت‌الله به خاطری از بازی‌ها بیرون شد که در جام جهانی از من حمایت کرده بود”.

حشمت الله شهیدی از بازیکنان با تجربه تیم ملی کرکت افغانستان که در رقابت های اخیر با وست اندیز در تیم شامل نبود.

کرکت در افغانستان از طرفدارن زیادی برخوردار است، اما این رشته ورزشی در این اواخر افت شدید داشته و کارشناسان ورزشی به این باورند که دو دسته گی در بین ملی پوشان باعث این افت شده است.

این رشته با اینکه سالانه ۲۵ میلیون دالر بودجه دریافت می کند، نتوانسته توقعات ره پوره کند و گفته می شود که بودجه سالانه این رشته ورزشی از سوی افراد بورد کرکت افغانستان حیف و میل می شود.

چندی پیش بشیر ترکی، مربی تیم ملی تکواندوی کشور از کمبود بودجه شکایت کرده بود و در برنامه تلویزیونی گفته بود که باید با تمام رشته های ورزشی برخورد عادلانه صورت بگیرد.

ترکی افزوده بود که بیشتر توجه دولت مردان به رشته کرکت است و این رشته ورزشی بودجه زیادی نسبت به سایر رشته ها دریافت می کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

رقابت های لیگ کرکت “شپگیزه ” امروز آغاز می شود

سنبله ۱۶, ۱۳۹۹

نمایش درخشان کرکت بازان کشور در لیگ کریبین

اسد ۲۹, ۱۳۹۹

پیروزی تیم های ننگرهار و فاریاب در رقابت های کرکت ولایتی

اسد ۲۵, ۱۳۹۹

مالکیت تیم های لیگ کرکت “شپگیزه” به کمپنی های خصوصی واگذار شد

اسد ۲۲, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان