خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

آمریکا تعهد اخیر ناتو در افغانستان را حمایت بین‌المللی مبارزه با تروریزم خواند

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

جیمز متییس، وزیر دفاع آمریکا در دیداری با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، تعهدات اخیر کشورهای عضو ناتو برای افغانستان را حمایت بین‌المللی مبارزه با تروریزم در کشور خوانده‌است.

ریاست اجرائیه‌ی کشور با نشر اعلامیه‌ای گفته که جیمز متیس دی‌روز (چهارشنبه، ۲۴ عقرب) در این دیدار که در پنتاگون، مقر وزارت دفاع آمریکا صورت گرفته‌است، گفته که این تعهد پیام به موقع به طالبان و حامیان این گروه می‌باشد.

به نقل از اعلامیه، رییس اجرائیه‌ی کشور گفته که مردم افغانستان حمایت امنیتی آمریکا و کشورهای عضو ناتو را مؤثر می‌داند و اهمیت این اقدام را درک می‌کند.

هم‌چنان در خبرنامه آمده که در این دیدار، او اعلام استراتیژی جدید ایالات متحده‌ی آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا را مهم، ارزنده و یک گام تاریخی تلقی کرده و گفته‌است که افغانستان و منطقه در سایه‌ی این طرح به ثبات می‌رسد.

در همین حال، جیمز متیس برنامه‌ی اصلاحات و پیش‌رفت در میثاق جدید هم‌کاری‌ میان آمریکا و افغانستان را قناعت‌بخش خواند و گفت که ایالات متحده در عملی کردن آن به گونه‌ی جدی گام‌ برمی‌دارد.

بر اساس خبرنامه، دو طرف در این دیدار بر صلح با جریان‌های صلح‌طلب نیز تاکید کرده و گفته‌اند که یگانه راه رسیدن به رفاه و ترقی، دست یافتن به صلح است.

در خبرنامه هم‌چنان آمده که متیس و عبدالله در این دیدار بر ادامه‌ی مبارزه با فساد و تدویر انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری عادلانه، شفاف و سراسری تا دو سال آینده تاکید کرده‌اند.

در یک خبر دیگر رییس اجرائیه در یک دیدار دیگر با مارک گرین، رییس عمومی اداره‌ی هم‌کاری‌های توسعوی ایالات متحده‌ی آمریکا (USAID) از او خواسته که هم‌کاری‌هایش در افغانستان را گسترش بدهد.

بر اساس خبرنامه ریاست اجرائیه‌ی کشور، مارک گرین در این دیدار با تاکید بر هم‌کاری‌های اداره‌ی (USAID) گفته که این اداره افغانستان را در روند مردم‌سالاری و برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری کمک کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

عبدالله: فرصت به دست آمده برای رسیدن به صلح از بین رفته است

سنبله ۱۸, ۱۳۹۸

سپیدار: ما همانند گذشته برای دست یافتن به صلح پابند هستیم

سنبله ۱۷, ۱۳۹۸

عبدالله: طالبان شاهراه های بزرگ را به منبع عایداتی شان تبدیل کرده اند

سنبله ۴, ۱۳۹۸

محمد محقق به دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله پیوست

اسد ۳۱, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks