خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

آرای بیش از ۱۸۰۰ محل رای دهی بازشماری می شود

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۵ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
تهمینه عطایی - کایل
اشتراک گذاری:

کمیسیون شکایات انتخاباتی، پس از پایان زمان رسیده گی به شکایت های انتخاباتی در کشور، روز گذشته (چهارشنبه ۲۴ میزان) اعلام کرد که بر بنیاد فیصله این کمیسیون، آرای ۷۷ محل رای‌دهی باطل شده و آرای ۱۸۱۷ محل دیگر بازشماری می‌شود.

مسوولان کمیسیون شکایات انتخاباتی که در یک نشست خبری حضور یافته بودند، گفتند که از میان ۴۵۲۸ شکایت که در رابطه به تخطی های انتخاباتی ۶ میزان به این کمیسیون ثبت شده، در مورد ۳۳۶۲ شکایت آن تصمیم گرفته شده و ۶۶ شکایت دیگر در مرحله بررسی قرار دارند.

مشکلات در دستگاه‌های بایومتریک، دخالت برخی از کارمندان کمیسیون انتخابات در روز انتخابات، دستبرد به فورم نتایج و موارد دیگر ازشکایت های درج شده به این کمیسیون بوده است.

به گفته دین محمد عظیمی معاون کمیسیون شکایات انتخاباتی: ” ۵۴ نفر از افراد بلند پایه و مقام های دولتی به دلیل شرکت در مبارزات انتخاباتی یا تخطی در سراسر افغانستان جریمه نقدی و ۹۰۷ مورد دیگر به اتهام جرایم انتخاباتی به مراجع عدلی و قضایی معرفی شده‌اند.”

ازسوی هم، زهره بیان شینواری رییس این کمیسیون، در این نشست خبری گفت که مطابق قانون انتخابات، مهلت ۱۵ روزه رسیدگی به شکایات پایان یافته است.

خانم شینواری افزود: ” کسانیکه به فیصله های دفاتر ولایتی قناعت نداشته باشند بعد از دریافت فورم ابلاغ، می توانند درجریان سه روز کاری استیناف طلب شوند تا شکایات شان ازسوی دفتر مرکزی رسیدگی شود.”

این درحالیست که کمیسیون انتخابات گفته است که روند انتقال اطلاعات بایومتریکی رای دهندگان تا تکمیل شده و با تکمیل شدن این روند، مرحله تصفیه آراء آغاز می شود.

بربنیاد تقویم انتخابات، نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری قرار است به تاریخ ۲۷ میزان اعلام شود، اما برخی از منابع درکمیسیون مستقل انتخابات گفته اند که امکان تاخیر در اعلام نتایج انتخابات وجود دارد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

حکمتیار: بیش از یک میلیون رای تقلبی و بی بایومتریک است، آرای بدون بایومتریک باید حذف شود

عقرب ۲۸, ۱۳۹۸

نبیل: کمیسیون انتخابات توضیح دهد که چگونه به ۱۳۷ هزار رای قرنطین شده اعتبار بخشیده است

عقرب ۲۷, ۱۳۹۸

وزارت داخله: خبر حمله بالای معترضین در قندوز از سوی نیروهای امنیتی نادرست است

عقرب ۲۷, ۱۳۹۸

کرزی از مداخلات خارجی در انتخابات افغانستان ابراز نگرانی کرد

عقرب ۲۷, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks