خبرگزاری بخدی

امروز ٣٠ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

ترامپ مشاور خود در امور مبارزه با تروریزم را معرفی کرد

چهارشنبه ٠٨ جدي ١٣٩٥ ساعت ١٢:٥٥

 دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری منتخب ایالات متحده امریکا، توماس باسرت یک مقام پیشین در دولت جورج بوش را به عنوان مشاور خود در امور مبارزه با تروریزم برگزید.

آقای باسرت، مشاور ۴۵مین رییس‌ جمهوری امریکا در «امنیت داخلی»، به تایید کنگره برای سمت خود نیازی ندارد. او جایگزین خانم لیسا موناکو خواهد شد که از مارچ ۲۰۱۳ دراین مقام بود. آقای باسرت، مشاور ۴۵مین رییس‌ جمهوری امریکا در «امنیت داخلی»، به تایید کنگره برای سمت خود نیازی ندارد. او جایگزین خانم لیسا موناکو خواهد شد که از مارچ ۲۰۱۳ دراین مقام بود.
تیم انتقالی دونالد ترامپ گفته است که یکی از حوزه‌های اصلی فعالیت آقای باسرت، مواجه با تهدیدات سایبری خواهد بود.
توماس باسرت، دانش ‌آموخته حقوق است و معاون مشاور امور امنیت داخلی در دوره ریاست‌ جمهوری جرج بوش بود. او از جمله طراحان (راهبرد ملی برای امنیت داخلی) است که در پی حملات سپتامبر به نیویورک و پنتاگون، مکتوب و اجرا شد.
گفته می شود که آقای باسرت به طور مشخص بر امور امنیت داخلی و به ‌ویژه بر تهدیدات فراینده سایبری متمرکز خواهد شد.
او در بیانیه‌ ای گفته است: "باید به سوی دکترینی در فضای سایبر برویم، که هم بیانگر دورنمای بازار آزاد باشد، هم تامین ‌کننده رقابت خصوصی. و به ‌طور مشخص ولی محدود نقش دولت و حکومت قانون را روشن کند… و بازتاب معیارهای بنیادین آزادی باشد."
موضوع تهدیدها و امنیت فضای مجازی، طی ماه‌های گذشته، و به‌ ویژه در جریان کارزار انتخابات ریاست‌ جمهوری امریکا و پس از آن، به یک موضوع داغ سیاسی و فراجناحی در ایالات متحده تبدیل شده ‌است.
به گفته شان اسپایسر، سخنگوی آقای ترامپ، توماس باسرت، مستقیما به خود رییس‌جمهوری پاسخگو خواهد بود و کارکنانش نیز مستقیما تحت نظارت خود او کار خواهند کرد و بخشی از شورای امنیت ملی نخواهند بود.
باراک اوباما، رییس‌ جمهوری ایالات متحده که دوره کاری‌اش ۲۰ جولای به پایان می‌رسد، شورای امنیت ملی و شورای امنیت داخلی را با هم ادغام کرده بود.
در همین حال رویترز به نقل از پیتر فیور، استاد دانشگاه دوک، که خود از اعضای شورای امنیت ملی در دوران جرج بوش بود، می‌ گوید پاسخگویی مستقیم باسرت به ترامپ، به معنی ایجاد تغییراتی گسترده در سازوکار فعلی نیست.
آقای باسرت، مشاور ۴۵مین رییس‌ جمهوری امریکا در «امنیت داخلی»، به تایید کنگره برای سمت خود نیازی ندارد. او جایگزین خانم لیسا موناکو خواهد شد که از مارچ ۲۰۱۳ دراین مقام بود.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks