خبرگزاری بخدی

امروز ١٦ ميزان ١٣٩٤
آگهی

رهبر جدید کلیسای کاتولیک ها انتخاب شد

سرویس بین الملل
پنجشنبه ٢٤ حوت ١٣٩١ ساعت ٠٩:٢٢

 کاردینال خورخه ماریو برگولیو از آرجانتاین که به سمت سراسقف کلیسای بوینس آیرس کار می کرد، به عنوان رهبر جدید کلیسای کاتولیک های جهان انتخاب شده است.
گفته می شود که به آقای کاردینال لقب پاپ فرانسیس را داده اند.

کاردینال خورخه ماریو برگولیو از آرجانتاین که به سمت سراسقف کلیسای بوینس آیرس کار می کرد، به عنوان رهبر جدید کلیسای کاتولیک های جهان انتخاب شده است. کاردینال خورخه ماریو برگولیو از آرجانتاین که به سمت سراسقف کلیسای بوینس آیرس کار می کرد، به عنوان رهبر جدید کلیسای کاتولیک های جهان انتخاب شده است.
این نخستین بار است که پاپ از قاره امریکا انتخاب می ‌شود.
در جریان چند روز گذشته تلاش برای انتخاب پاپ جدید ادامه داشت تا اینکه عصر روز گذشته از دودکش، عبادگاه سیستین در شهر روم دود سفید خارج شد و انتخاب پاپ جدید را به مردم خبر داد.
مسوولان، ناقوس کلیسای سن پیتر واتیکان را به صدا در آوردند تا مردمی که در بیرون کلیسا انتظار چنین لحظه ای را داشتند، آگاه شوند.
ژان لوئی توران، کاردینال فرانسوی از مقامات ارشد کلیسای کاتولیک بربالکن انتخاب آقای کاردینال خورخه ماریو برگولیو از آرجانتاین 76 ساله را به مردم اعلام کرد.
به گزراش بی بی سی، پاپ فرانسیس اول برای نخستین بار در این سمت برای حاضران در میدان سن پیتر سخنرانی کرد.
پاپ جدید از حاضران خواست که برای آمرزش او دعا کنند.
او جانشین پاپ بندیکت شانزدهم می شود که ماه گذشته از سمت خود کناره گیری کرد و گفت که دیگر توانایی کافی برای هدایت کیلسای کاتولیک را ندارد.
۱۱۵ کاردینالی که از بعد از ظهر سه شنبه در قرنطینه بودند، پیش از انتخاب پاپ جدید در چهار رأی گیری شرکت کردند که هیچ یک از نامزدهای به عهده گرفتن مسئولیت رهبری کلیسای کاتولیک در آن رأی کافی به دست نیاورد.
اما در پنجمین دور رأی گیری، پاپ جدید دست کم دو سوم آرای کاردینال‌ها را کسب کرد.
او پیش از ظاهر شدن در مقابل مردم مقامی که در آن انتخاب شده را پذیرفت و در برابر مردم سوگند یاد کرد
 خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

آگهی

تبلیغات

آگهی

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks