خبرگزاری بخدی

امروز ٣٠ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

نی: در حملات تروریستی در کابل دو خبرنگار کشته و یک خبرنگار زخمی شد

پنجشنبه ٢٣ جدي ١٣٩٥ ساعت ٠٨:٣٢

 اداره حمایت از رسانه های افغانستان (نی) اعلام کرده است که در دو حمله تروریستی که از سوی گروه طالبان در کابل صورت گرفت، دو خبرنگار کشته شدند و یک خبرنگار دیگر زخمی شد.

به روز سه شنبه دو حمله انتحاری در نزدیک مقر پارلمان کشور صورت گرفت که در نتیجه بیش از سی تن کشته و نزدیک به نود نفر دیگر زخمی شدند. به روز سه شنبه دو حمله انتحاری در نزدیک مقر پارلمان کشور صورت گرفت که در نتیجه بیش از سی تن کشته و نزدیک به نود نفر دیگر زخمی شدند.
به روز سه شنبه دو حمله انتحاری در نزدیک مقر پارلمان کشور صورت گرفت که در نتیجه بیش از سی تن کشته و نزدیک به نود نفر دیگر زخمی شدند.
نی در خبرنامه ای اعلام کرده که نورالله و خانم فریده خبرنگاران تلویزیون ولسی جرگه کشته و طاهر پیمان خبرنگار هفته نامه خرد زخمی شده است.
این اداره کشته و زخمی شدن این خبرنگاران را صدمه بزرگ به جامعه رسانه یی افغانستان خوانده است.
در اعلامیه آمده است: ما از یک طرف که نگران تشدید نا امنی ها در کل کشور هستیم، نگران جان خبرنگاران و کارمندان رسانه یی نیز هستیم و از مسؤلان رسانه های افغانستان می خواهیم تا در زمینۀ حفظ امنیت جانی کارمندان شان از هیچ نوع بذل مساعی دریغ نورزند.
نی همچنان از مسؤلان رسانه های افغانستان خواسته است که اقدامات ایمینی را در زمان ورود و خروج خبرنگاران به اداره های شان را در نظر بگیرند.
از نهادهای امنیتی کشور نیز خواسته شده است تا در زمینۀ عملی شدن درخواست جامعۀ خبرنگاری مبنی بر ایجاد نیروی ویژه برای حفاظت جانی کارمندان رسانه یی در مناطق نا امن و هنگام حملات تروریستی هر چه عاجل تر اقدام کنند.
اداره حمایت از رسانه ها به عنوان نهاد مدافع از خبرنگاران از حکومت وحدت ملی خواسته است که در جریان گفتگو های شان با هر گروه تروریستی به ویژه گروه تروریستی طالبان مسئلۀ به محکمه کشاندن ناقضین حقوق بشر در میان این گروه ها را به عنوان پیش شرط اصلی گفتگو ها در نظر بگیرند.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks